5 ton hamsi da­ğı­tıl­dı

Bu haber 05 Mart 2017 - 23:57 'de eklendi ve 771 kez görüntülendi.

Muğla Ka­ra­de­niz­li­ler Der­ne­ği ta­ra­fın­dan bu yıl dü­zen­le­nen ‘Hamsi Şen­li­ği’nde 5 ton hamsi da­ğı­tıl­dı. Kışla Parkı’nda dü­zen­le­nen Hamsi Şö­le­ni’ne va­tan­daş­lar büyük ilgi gös­ter­di. Şen­lik et­kin­lik­le­ri kap­sa­mın­da da­ğı­tı­lan 5 ton hamsi için va­tan­daş­lar uzun kuy­ruk­lar oluş­tur­du.
Kadir Tamer
Muğla Ka­ra­de­niz­li­ler Der­ne­ği ta­ra­fın­dan üçün­cü­sü ger­çek­leş­ti­ri­len ‘Hamsi Şen­li­ği’ Men­te­şe Kışla Par­kın­da Muğla ge­ne­lin­de ya­şa­yan Ka­ra­de­niz­li­le­rin ve Muğla hal­kı­nın kat­lı­mı ile ya­pıl­dı. Şen­lik­te 5 ton hamsi pi­şi­ri­lip da­ğı­tı­lır­ken va­tan­daş­lar pi­şi­ri­len ham­si­le­ri ala­bil­mek için uzun kuy­ruk­lar oluş­tur­du.
Şen­lik Ka­ra­de­niz yö­re­si sa­nat­çı­la­rı­nın yöre tür­kü­le­ri ile baş­la­dı. Ka­ra­de­niz yöre sa­nat­çı­la­rı­nın ses­len­dir­dik­le­ri yö­re­sel tür­kü­le­re şen­li­ğe ka­tı­lan va­tan­daş­lar horon te­pe­rek eşlik et­ti­ler.
Barış şehri, kül­tür şehri Muğla’dan tüm Tür­ki­ye’ye bir mesaj ver­mek is­te­dik­le­ri­ni kay­de­den
Muğla Ka­ra­de­niz­li­ler Der­ne­ği Baş­ka­nı Celal Ka­ra­kaş, “Bu­ra­da tüm kül­tür­le­ri bir araya ge­tir­dik. Hem Gü­ney­do­ğu’nun ha­la­yı, Ale­vi­le­rin se­ma­vi­si, Muğla’nın efe­le­ri, Ka­ra­de­niz’in de uşak­la­rı­nı bir araya ge­tir­me­nin mut­lu­lu­ğu­nu ya­şı­yo­ruz. Bunun yanı sıra Muğla’da çok önem­li bir şah­si­yet var bizim için çok de­ğer­li olan, Mer­hum Zihni Derin’i bi­li­yor­su­nuz. Ka­ra­de­niz böl­ge­miz­de çay ye­tiş­ti­ri­ci­li­ği­nin baş­la­ma­sı­na ve­si­le ol­muş­tur. Bu an­lam­da da Ka­ra­de­niz Böl­ge­si’nde sos­yal kül­tü­rel alan­da çok büyük kat­kı­lar sağ­la­mış. Ken­di­si­ni bu­ra­dan bir kez daha tüm Ka­ra­de­niz­li­ler adına rah­met ve şük­ran­la anı­yo­ruz. Zihni Derin adına da bir lokma hay­rı­mız oldu. Güzel bir ha­va­da in­san­la­rı­mı­zı bir araya ge­tir­dik. He­de­fi­miz Muğla kül­tü­rü ile Ka­ra­de­niz kül­tü­rü­nü bir arada ya­şat­mak. Şen­li­ği­mi­ze ka­tı­lan her­ke­se te­şek­kür ede­rim” dedi.
Ko­nuş­ma­la­rı­nın ar­dın­dan şen­lik yö­re­sel tür­kü­cü­le­rin ve ke­men­çe­nin eş­li­ğin­de oy­na­na­rak devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.