5 şehit ailesine ve 2 gaziye övünç madalyası « Hamle Gazetesi

5 şehit ailesine ve 2 gaziye övünç madalyası

Bu haber 19 Ocak 2018 - 1:14 'de eklendi ve 829 kez görüntülendi.

Muğla’da 5 şehit ailesi ve 2 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı düzenlenen törenle takdim edildi. şehit aileleri ve gazilere Cumhurbaşkanlığınca gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı takdimi sırasında duygular anlar yaşandı. Törende Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 30 Eylül 2016 yılında ‘da düzenlenen saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Yüzbaşı Özgür Özekin’in beratını, eşi Müge Özekin 2 yaşındaki oğlu Yiğit Pars ile birlikte aldı.

Muhittin Direk

Muğla’da 5 şehit ailesi ve 2 gaziye Devlet Övünç Madalyası ve Beratı düzenlenen törenle takdim edildi. Menteşe İlçesi’nde Altınkalp Restoranda düzenlenen törene Muğla Valisi Esengül Civelek, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, İl Jandarma Komutan Vekili Albay Numan Öksüz, Menteşe Kaymakamı Caner Yıldız, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile şehit yakınları ve gaziler katıldı.

Törende konuşan Muğla Valisi Esengül Civelek, “Bugün istiklalimiz, istikbalimiz, vatanımız, devletimiz, bayrağımız uğruna, canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimiz ve canlarını feda etmeye hazır olan hayatlarını hiçe sayan kahraman gazilerimize Cumhurbaşkanımız tarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyalarını ve beratlarını takdimi için bir aradayız. Her karışı şehit kanı ile sulamış bu mukaddes kutsal vatan topraklarında şehitlerimiz bizim istiklalimizin ve şanlı tarihlerimizin sembolleridir. Her karışı şehit kanı ile sulanmış bu mukaddes vatan toprakları üzerinde bağımsız, özgür, huzur, barış, birlik berberlik içerisinde var olan onurlu yaşamımızı aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Bizlerde ecdadımızın, şehitlerimizin bize emaneti olan bu aziz vatanı sonsuza dek koruyacağız. Şehit yakınlarımıza, ailelerimize ve gazilerimize devletimiz ve milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşları ile ebediyete intikal eden gazilerimiz ve tüm şehitlerimizi rahmetle minnetle, rahmetle anıyorum” dedi.

Konuşmaların ardından 5 şehit ve 2 gaziye Cumhurbaşkanlığı tarafından gönderilen Devlet Övünç Madalyası ve beraatı takdim edildi.

Duygusal anlar yaşandı

Muğla Valisi Esengül Civelek tarafındanm 5 şehit ailesi ile iki gaziye Devlet Övünç Madalyası ve beraatının takdimi sırasında duygusal anlar yaşandı. Törende Hakkari’nin Çukurca ilçesinde 30 Eylül 2016’da düzenlenen saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede şehit olan Yüzbaşı Özgür Özekin’in beratını, eşi Müge Özekin 2 yaşındaki oğlu Yiğit Pars ile birlikte Muğla Valisi Esengül Civelek’in elinden aldı. Törende, Diyarbakır’ın Silvan ilçesinde 11 Kasım 2015’de terör örgütü PKK mensuplarının saldırısında şehit düşen Jandarma Teğmen Altuğ Pek’in beratı annesi Fatma Pek’e, 29 Eylül 2016’da Şırnak’ın Cizre ilçesinde PKK’lı teröristlerce bomba yüklü kamyonla gerçekleştirilen saldırıda yaralanan ve hastanede şehit olan polis memuru Sefa Altınsoy’un beratını ise babası Faruk Altınsoy’a, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca mevkiinde 6 Eylül 2015’te terör örgütü PKK mensuplarının düzenlediği saldırıda şehit düşen sözleşmeli piyade er Adnan Ergen’in beratı, babası Mehmet Ergen’e, Hava Kuvvetleri Komutanlığında sivil memur olarak 17 Şubat 2016’da teröristlerce askeri servis araçlarına yönelik yapılan bombalı saldırıda şehit olan Orçun Munyas’ın beratı babası Mehmet Nuri Munyas’a verildi. Gazi Piyade Uzman Çavuş Vedat Tuğ beratını kendisi alırken, Gazi Piyade er Onur Çolak’ın beratını ise annesi Zennube Yaşar Akburak aldı.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.