5 Haziran ‘Dünya Çevre Günü’ « Hamle Gazetesi

5 Haziran ‘Dünya Çevre Günü’

Bu haber 04 Haziran 2016 - 0:36 'de eklendi ve 445 kez görüntülendi.

5 Haziran ‘Dünya Çevre Günü’Muğla Çevre Geliştirme Derneği Başkanı Nihal Yılmaz 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile bir basın açıklaması yayınladı. Yılmaz açıklamasında çevre kirliliğinin büyük boyutlarda devam ettiğini bu şekilde devam devam ederse 20 yıl sonra savunulacak bir çevre ve onun günü olmayacağını söyledi.

İlkay Yıldız

Muğla Çevre Geliştirme Derneği Başkanı Nihal Yılmaz 5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeni ile bir basın açıklaması yayınladı. Yılmaz açıklamasında çevre kirliliğinin büyük boyutlarda devam ettiğini bu şekilde devam devam ederse 20 yıl sonra savunulacak bir çevre ve onun günü olmayacağını söyledi.

Çevre Geliştirme Derneği Başkanı Yılmaz açıklamasına şöyle devam etti:

“Küresel ısınmada dünyanın geri dönülemez bir noktaya yaklaştığını işaret eden bilim adamları küresel ısınmaya bağlı olarak ortaya çıkan kuraklık ve içme suyu sıkıntısının yeryüzünün tüm bölgelerini etkileyeceğini vurguluyor. Su azalıyor. Dünya da kullanıla bilir su miktarı giderek tükeniyor. Susuz yaşam olmayacağına göre yaşam mucizesi suyumuzu tüketirken çok titiz ve temkinli davranmak zorundayız. Dünya denizleri ciddi kirlenme özellikle 2 yolla gerçekleşiyor. Birincisi evrensel atıklar ikincisi sanayi kaynaklı atıklar. Denizlerimizi yaşatmalıyız. Kıyılardaki beton binaların artması sonucu denizlerde ki atıklar artmaya devam etmektedir.  Türkiye uzun yıllardır belirgin ve uzun vadeli bir enerji politikası belirlemekte sıkıntı çekiyor. Enerjiyi verimli kullanmak sanayide enerji verimliliğini esas alan teknolojilere yatırım yapmak olabilir.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.