‘5. Hamsi Şöleni’ Pazar günü yapılıyor

Bu haber 08 Mart 2019 - 1:34 'de eklendi ve 1.198 kez görüntülendi.

Muğla Karadenizliler Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ‘Hamsi Şöleni’ 5. kez önümüzdeki Pazar günü gerçekleştirilecek. Muğla Karadenizliler Derneği Başkan Vekili Prof. Dr. Harun Üçüncü , “6 ton hamsiyi yaklaşık 15 bin kişiye ikram etmek istiyoruz” dedi.

Muhittin Direk

Bu yıl Menteşe Sosyo-Kültürel Alanda yapılacak olan şölen ile ilgili açıklama yapan Muğla Karadenizliler Derneği Başkan Vekili Prof.Dr. Harun Üçüncü , “6 ton hamsiyi yaklaşık 15 bin kişiye ikram etmek istiyoruz. Bu yıl şölende hamsinin yanında Muğla Tarhanası ve helvada ikram edeceğiz” dedi.

Muğla Karadenizliler Derneği Başkan Vekili Prof.Dr. Harun Üçüncü açıklamasını şöyle sürdürdü:

Geleneksel hale getirdiğimiz Hamsi Şölenimizde; Ana amacımız, Muğlamızın kültürel değerleri ile Karadenizlinizin kültürel değerlerini bir arada, yaşamak ve yaşatmaktır. Hedefimiz kültür mozaiği olan Muğlamızda tüm renklerin farklı kültürlerindi ete kardeşçe yaşamasına katkı sağlamaktır. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde sivil toplum kuruluşlarına ve siz halkımızın haber alma özgürlüğünün teminatı basın mensuplarına daha fazla görev düştüğü düşüncesini taşımaktayız. Sözlerimi tamalarken, şölenimizin tertiplenmesinde çok büyük katkıları olan her bin birbirinden değerli yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, şölenimiz için, bize destek veren tüm kurum, kişi ve kuruluşlara teşekkür ederken, şölenimize tüm halkımızın davetli olduğunu sizler vasıtası ile tekrar duyurmak isterim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.