4.İl İstihdam Toplantısı yapıldı

Bu haber 10 Kasım 2016 - 0:12 'de eklendi ve 545 kez görüntülendi.

img_7965Muğla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2016 yılı Kasım ayı toplantısı Valilik binası 75. Yıl Toplantı Salonu’nda Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında yapıldı.

Haber Merkezi

Muğla İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu 2016 yılı Kasım ayı toplantısı Valilik binası 75. Yıl Toplantı Salonu’nda Muğla Valisi Amir Çiçek başkanlığında yapıldı. Toplantıda 2016 yılı değerlendirmesi yapılarak gündem maddeleri görüşüldü. Valilik binasında gerçekleşen toplantıya Vali Amir Çiçek, İş Kur Müdürü İlyas Sarıyerli, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve kurul üyeleri katıldı.

Toplantı gündem maddelerinin açıklanmasıyla başladı. Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne ait güncel istatistiki verileri açıklayan Vali Çiçek hedefin işsizlik oranının düşürmek olduğunu kaydetti. Yıllar bazında yapılan çalışmalar hakkında verilen bilgilerde 2016 yılında özel sektörde ve kamu alanında toplam 9 bin 938 kişiye istihdam sağlandı,  5 bin 715 kişiye iş ve meslek danışmanlığı yapıldı ve İş Başı Eğitim Programına 6 bin 300 kişi katılarak 32.292.638 TL ödeme yapıldığı aktarıldı.

Girişimcilik ruhunu geliştirmek için verilen eğitimlere 942 kişinin katıldığını belirten Vali Amir Çiçek, Mesleki Eğitim Kurslarına bin 43 kişinin katıldığını ifade etti.  Çiçek, belli bir süre iş bulamayan, iş bulana kadar belli yerlerde iş istihdamı sağlayan Toplum Yararına Program kapsamında katılımcı sayısının 4 bin 451 kişinin olduğunu ve 30.642.122 TL ödeme yapıldığını söyledi.

Muğla Valisi Amir Çiçek, Muğla’daki işsizlik oranının 7.3 olduğunu belirterek, “Türkiye’nin diğer illerine göre oranımız iyi fakat işsizlik oranını daha da aşağı indirmek için hep birlikte kararlı bir şekilde çalışmamız gerekiyor” dedi.

Toplantı istihdam politikası gündem maddelerinin tartışılmasıyla devam etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.