4.Hamsi Şöleni

Bu haber 25 Şubat 2018 - 23:01 'de eklendi ve 766 kez görüntülendi.

Muğla Karadenizliler Derneği bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Hamsi Şöleni gerçekleştirildi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği şölende 5 ton hamsi kısa sürede tükendi. Şölende hamsinin yanı sıra lokma ve Muğla tarhanası da ikram edildi.

Nazife Taşdelen

Muğla Karadenizliler Derneği bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Hamsi Şöleni gerçekleştirildi. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği şölende 5 ton hamsi kısa sürede tükendi. Şölende hamsinin yanı sıra lokma ve Muğla tarhanası da ikram edildi. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’de  sürdürdüğü Zeytin Dalı Operasyonu nedeni ile konser olmayan Şölene Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Hamsi Şöleni’nin açılış konuşmasını yapan Muğla Karadenizliler Derneği Başkanı Celal Karakaş,” Konuşmama Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimiz ve gazilerimize minnettar olduğumuzu belirterek başlamak isterim. Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde Hamsi şölenimizin önemli olduğunu düşünüyoruz. Ordumuz sınır ötesinde cephede, hain terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele ediyor. Onların cephede ülkemiz için şehit düştüğü ve gazi olduğu bir dönemde hamsi şölenimizde bu yıl konser yapılmasını doğru bulmadık. Bizler Mehmetçiğimizin, ordumuzun ve devletimizin her daim yanındayız. Ülkesine ve bayrağına sevdalı insanlarız. Konuşmamı burada sonlandırırken, bu vesile ile; Şenliğimize desteklerini esirgemeyen başta Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün, MUTSO Başkanımız Bülent Karakuş, Rektörümüz Mansur Harmandar, Menteşe Belediye Başkanımız Bahattin Gümüş olmak üzere iş adamlarımız ile kentimizde görev yapan atanmış ve seçilmiş tüm bürokratlarımıza Muğla Karadenizliler Derneği Yönetim Kurulu adına çok teşekkür ediyorum.

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş da birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyulan bir dönemde bu tür etkinliklerin önemli olduğunu kaydetti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün de Türkiye’nin farklı bölgelerindeki insanların Karadeniz’in kültüründe birleştiğini belirterek, şöyle konuştu, “Bu yıl Karadeniz’e özgü hamsinin yanı sıra vatandaşlarımıza Muğla’ya özgü tarhana ve helva ikramında bulunduk. Önemli olan buradaki şenlikte olduğu gibi tüm insanların hangi kökenden, hangi bölgeden olursa olsun bir araya gelebilmesi ve diğer bölgenin kültürünü içselleştirip paylaşabilmesi. Bunu sağladıkları için Karadenizliler Derneğine teşekkür ediyorum.”

Daha sonra protokol üyeleri vatandaşlara ekmek arası hamsi ikramında bulundu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.