4 bin dekar taşkından korunacak

Bu haber 18 Mart 2016 - 0:27 'de eklendi ve 613 kez görüntülendi.

SEL KAPANI İLE 4 BİN DEKAR TAŞKINDAN KORUNACAK ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU, MİLAS’IN AĞAÇLIHÖYÜK MAHALLESİNDE 4 BİN DEKAR ALANIN SEL VE TAŞKINDAN ZARAR GÖRMEMESİ İÇİN SEL KAPANI KURULMASI ÇALIŞMASININ BAŞLATILDIĞINI AÇIKLADIOrman Ve Su İşleri Bakanlığı, Milas’ın Ağaçlıhöyük Mahallesinde 4 bin dekar alanın sel ve taşkından zarar görmemesi için sel kapanı kurulması çalışmasının başlatıldığını açıkladı.

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatlarıyla Milas Ağaçlıhöyük Sel Kapanları ve Göl Alanları Projesi işinin kamulaştırma işlemlerine başlanıyor. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) tarafından gerçekleştirilecek Ağaçlıhöyük Sel Kapanları ve Göl Alanları Projesi işinin kamulaştırma işlemlerinin yapılabilmesi maksadıyla DSİ Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen gerekli kamu yararı kararı oluru, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından kendisine sunulduğu gün imzalandı.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun imzasıyla projenin inşaat sahasında kalan taşınmazlar kamulaştırılacak ve tesis en kısa zamanda tamamlanarak hizmete açılacak. Bu tesisin hizmete alınmasıyla 4 bin dekar zirai alan taşkın zararlarından korunacak. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.