350 bin liralık tekneyi iş makinesiyle parçaladılar « Hamle Gazetesi

350 bin liralık tekneyi iş makinesiyle parçaladılar

Bu haber 14 Haziran 2016 - 0:12 'de eklendi ve 603 kez görüntülendi.

350 BİN LİRALIK TEKNEYİ İŞ MAKİNESİYLE PARÇALADILAR KEPÇEYLE PARÇALANAN TEKNESİNİ GÖRÜNCE ŞOK OLDUMuğla’nın Bodrum İlçesi’nde sahibinin haberi olmadan iş makinesiyle parçalanan tekne hurdaya döndü.

Yalıkavak Mahallesi Tilkicik koyunda 46 yaşındaki Kadir Keskin’e ait Kadir1 isimli tekne denizde kötü görüntü oluşturduğu gerekçesiyle bir inşat firması tarafından kepçe ile karaya çekilip parçalandı. İddiaya göre bir inşaat firması görüntü kirliliği oluşturduğunu ileri sürerek deniz kenarında duran tekneyi kepçe yardımıyla karaya çekerek iş makineleri ile hurdaya çevirdi. Hurdaya dönen tekneyi inşaat firması, kamyonlara yükleyerek hurdalığa gönderdi. Teknenin sahibi Keskin hurdaya dönen tekneyi görür görmez şoka girdi. 18 yıldır Fransa’da yaşayan ve Türkiye’ye dönüş yapan tekne sahibi bu olay karşısında mahkemeye suç duyurusunda bulundu. 35 yıllık teknesini bir anda hurdaya çeviren inşaat firmasına dava açan ve suç duyurusunda bulunan Keskin için savcılık takipsizlik kararı verdi. Ellerinde kanıtlar olduğunu, teknenin inşaat firmasının iş makineleri tarafından hurdaya çevrildiğini ileri süren Keskin, 2’nci davayı açtı. Muğla Ağır Ceza Mahkemesine başvuran tekne sahibi Keskin davanın sonuçlanmasını bekliyor.
Teknesinin iş makineleri tarafından hurdaya çevrildiğini söyleyen Keskin, “Balıkçı teknelerinin yan tarafında alargada olan teknemi, karşıdaki inşaat sahipleri denizden kepçe ile çekip parçalayıp haberim olmadan hurdaya gönderdiler. Biz bu olayı duyar duymaz hemen geldik ve gereken işlemi yapmaya çalıştık ve polis ekiplerini çağırdık. Bu teknenin götürülemeyeceğini ve benim olduğunu söyledim. Tüm evraklarımı gösterdi. Hurdaya çıkmamış bir tekneyi hurdaya vermeleri ve kendilerine ait olmayan tekneye bunu yaptılar. Burada mağdur oldum. Benim o tekneyi tadilat ettirecek param, teknede anılarım vardı. Benim sadece teknemi parçalayıp götürmediler, anılarımı da parçalayıp hurdaya verdiler” dedi. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.