33 yıllık gelenek bozulmadı

Bu haber 29 Temmuz 2013 - 10:05 'de eklendi ve 831 kez görüntülendi.

33yillikgelenek33 yıldır dershane sektöründe başarılı bir şekilde hizmet veren Final dergisi dershanesi 2013 LYS yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile bu başarısını bu yılda sürdürdü.
İlkay Yıldız
33 yıldır dershane sektöründe başarılı bir şekilde hizmet veren Final dergisi dershanesi 2013 LYS yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile bu başarısını bu yılda sürdürdü.
LYS yerleştirme sonuçlarının açıklanması ile % 83 lük başarı sağladıklarını söyleyen Muğla Final Dergisi yöneticisi Ali Coşkun sözlerini şu şekilde sürdürdü “Muğla final’in yeni bir gurur tablosunu sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.Geçen öğretim yılında YGS ve LYS hazırlığı için Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Muğla’da da bize emanet edilen canımız, her şeyimiz olan gençlerimizi sınavlara hazırladık. Onların umutlarını, sıkıntılarını ve gayretlerini yıl boyunca paylaştık. Onlarla girdik sınavlara, yüreklerimiz onlarla çarptı ve onlar gibi heyecanla meslek seçimlerini beraber yaptık.
Bugün gönüllerindeki üniversiteye yerleşen öğrencilerimizi kutlar, tüm öğrencilerimize yeni öğrenim hayatlarında başarılar dileriz.Üniversiteyi kazanan arkadaşlarımızı şimdi, burs, yurt, yeni bir çevre, yeni arkadaşlar, yeni hayallerle tatlı telaşların olduğu yeni sınavlar beklemekte.
Sınavda istediği üniversiteye yerleştirilmeyen adayların , ek kontenjanları takip etmelerini ve üniversiteyi düşünen öğrencilerimizin kendilerini toparlayıp tekrar çalışmalara başlamalarını tavsiye ederim.
Sınavı kazanamayan öğrenci velilerine tavsiyem: Sınavı kazanan öğrencileri örnek göstererek kıyaslamayın. Çocuğunuz sınavı kazanamadığı için ona, harçlığını kesme, cep telefonunu alma ,evdeki interneti kapatma, tatile gitmesine izin vermeme, arkadaşlarıyla görüştürmeme gibi cezalandırmalar yapmayın. Çocuğunuza yaptığınız fedakarlıkları yüzüne vurmayın. Sonucu bir felaket gibi gösterecek, ele güne karşı rezil olduk, bize bunu yapmayacaktın gibi yaklaşımlardan uzak durmalarını tavsiye ederim. Zaten sınavı kazanamayan öğrenci üzüntü içerisinde, onun ruh sağlığını daha da kötüleştirmemeliyiz.
Muğla final öğrencileri LYS de yine il birincilikleriyle beraber ilk 1000 de 30 Türkiye derecesi elde etmişti..Öğrencilerimizin genellikle ilk tercihlerine yerleşmeleri, sınıflarımızın çoğunun fire vermeden kazanması bizi çok mutlu etmiştir. Bu öğrencilerimiz; 8 Tıp Fakültesi, 8 Hukuk Fakültesi, 5 Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, 28 Mühendislik Fakültesi, 36 Eğitim Fakültesi .. gibi bölümler olmak üzere 234 öğrencimiz istediği üniversitede.. Öğrencilerimiz % 83 lük yerleşme başarısı göstermiştir. 33 yıldır sınavların ismi LGS-OKS-SBS-ÜSS-ÖSS-YGS-LYS .. gibi değişti ama başarının adresi değişmedi.
Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Muğla’da da final ‘e kucak açan tüm Milli Eğitim camiamıza, velilerimize,öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. Başarılı bütün öğrencilerimizi, onları yetiştiren aileleri, okulları ve öğretmenleri gönülden kutluyoruz .Gelecek yıl bu başarıyı sürdüreceğimize ve daha iyi noktaya taşıyacağımıza Muğla final ailesi olarak söz veriyoruz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.