300 aileye Ramazan kumanyası

Bu haber 14 Temmuz 2013 - 18:37 'de eklendi ve 781 kez görüntülendi.

kimseyokmu123165465123Kimse Yok Mu Derneği Muğla Şubesi tarafından Ramazan ayında gönüllüler kanalıyla 300 aileye kumanya dağıtımı yapıldı.
Haber Merkezi
Kimse Yok Mu Derneği Muğla Şubesi tarafından Ramazan ayında gönüllüler kanalıyla 300 aileye kumanya dağıtımı yapıldı. Derneğin Muğla Şubesi tarafından tespit edilen 300 vatandaşa değişik gıda paketleri hazırlandığını belirten Muğla Şube Müdürü Yusuf Pelit, “Bu yıl kumanya bedelini yurtiçinde 70 lira, yurtdışında 40 dolar olarak belirlendi. Kumanya paketlerinin içinde, 14 kalem gıda malzemesi bulunuyor. Yağından makarnasına, bulgurundan diğer bakliyatına ve kahvaltılıklara kadar kumanya hazırlıyoruz. Bir kolimiz, dört kişilik ailenin bir aylık gıda ihtiyacını karşılayacak seviyede” dedi.
Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere, maddi durumu müsait olanların el uzattığını belirten Pelit, “Dernek olarak 6 ay gibi kısa bir süre önce Muğla’da hizmete girmemize rağmen, hayırsever vatandaşlarımızın katkıları ihtiyaç sahibi ailelerimize Ramazan ayında gönüllülerimiz kanalıyla yardım ulaştırıyoruz. Hayırsever vatandaşlarımız bütün GSM operatörlerinden, ‘iftar’ yazarak 5777’ye bir SMS atarak 5 liralık bağışta bulunabilirler” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.