30 yıllık çöplük, engelinin eliyle renklendi « Hamle Gazetesi

30 yıllık çöplük, engelinin eliyle renklendi

Bu haber 21 Haziran 2014 - 0:04 'de eklendi ve 478 kez görüntülendi.

30yillikMuğla’nın Datça İlçesinde 30 yıldır çöplük olarak kullanılan alan, engelli bir vatandaş tarafından temizlenip çiçeklendirildi.

Haber Merkezi
Datça’nın İskele Mahallesinde oturan Sadi Adıyaman adlı engelli vatandaş, kendi oturduğu semtte bulunan ve kullanılmadığı için adeta çöplük olan araziyi fiziki engeline ve yaşına rağmen kendi elleriyle temizleyerek renk renk çiçekler ve ağaçlar dikti.
Sadi Adıyaman’ın yaptığı çalışmaları gören vatandaşlar, “Bir şeyler yapmak için sağlam olmaya gerek yok. Yeter ki insanlar istesin. Bakın engelli ve yaşlı olmasına rağmen engel tanımayan Sadi Amcamız burayı nasıl değiştirdi. Kendisini takdir ediyoruz” dediler.
Yaşına ve fiziki engeline rağmen Datça Belediyesi Fen İşleri’ne yardımcı olan ve sıfırdan bir park ortaya çıkaran Sadi Adıyaman’a yaptığı hizmetlerinden dolayı parkın açılışında Datça Belediye Başkanı Şener Tokcan tarafından bir teşekkür plaketi takdim edildi.
Belediye Meclis Üyesi İnci Bilgin’in de hazır bulunduğu açılışta duygulandığını ifade eden Adıyaman’ı arkadaşları da yalnız bırakmadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.