“3 Mayıs günü Türklüğün şahlanış günüdür”

Bu haber 02 Mayıs 2013 - 19:47 'de eklendi ve 950 kez görüntülendi.

mhpbaskanturkculukgunu13215461MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, 3 Mayıs Türkçülük günü nedeni ile bir açıklama yaptı. Korkmaz açıklamasında “Bugün ülkemizin bölünmeye doğru sürüklendiği şu günlerde Türkçülük çok daha anlamlı hale gelmiştir. 3 Mayıs Günü Türklüğün şahlanış günüdür” dedi.
Haber Merkezi
MHP Muğla İl Başkanı Mehmet Korkmaz, 3 Mayıs Türkçülük günü nedeni ile bir açıklama yaptı. Korkmaz açıklamasında “Bugün ülkemizin bölünmeye doğru sürüklendiği şu günlerde Türkçülük çok daha anlamlı hale gelmiştir. 3 Mayıs Günü Türklüğün şahlanış günüdür” dedi. Türk milletinin bayrağına, vatanına , toprağına her dönemde olduğu gibi, bu dönemde de sahip çıkacağını söyleyen Korkmaz, “Bu millet bölünmeye rıza göstermeyecektir. Türk milleti, önüne bir engel çıkarsa bunu aşacak güçtedir. 3 Mayıs bir bayram, ya da bir yas değildir. 3 Mayıs Türkçülük günü, her türlü felaketlere karşı dik duruş, şahlanış ve her türlü soysuzlaşmaya karşı başkaldırı günüdür” dedi. Korkmaz, sözlerini şöyle devam etti;
“Her 3 Mayıs’lar da olduğu gibi Türkçüler bu 3 Mayıs’ta da Türklük şuur ve ülküsünü sorgulayanların, şanlı bayrağımızı yakıp, yerine bez parçası asmaya çalışanların, Atatürk heykellerini bez parçası ile kapatanların, terörist başının mesaj ve mektuplarını okuyanların, terör örgütü lehine bağıranların tahriklerine kapılmayacaktır. Türkçülüğün sahip olduğu gurur ve şuur böyle davranışları gerektirir. Türkçülüğün herkese verilecek mutlaka bir cevabı vardır. Bu da 3 Mayıs ruhudur. Herkesin bunu iyi okuması gerektiğini söylemek istiyorum”. 3 Mayıs Türkçülük, Milliyetçilik günümüz Muğla’mıza Devletimize, Türk Milletimize Hayırlar getirmesi dileğimle 3 Mayıs Türkçülük ve Milliyetçilik günümüzü Kutlarım.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Rabia Aydın 04 Mayıs 2013 / 13:19

3 Mayıs Türkçülük günü, Türklüğün güncellenmesinin başlangıcıdır.