3 bin 756 kişi tapusuna kavuştu

Bu haber 21 Mayıs 2014 - 0:41 'de eklendi ve 908 kez görüntülendi.

Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Menteşe ilçesi Kıran Mahallesi’nde bulunan 3 bin 756 hak sahibinin temsili tapularını verdi. Tapu sahipleri arasında bulunan Ak Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden’de, Güvençer’den babasına ait iki arsanın tapusunu aldı.

Haber Merkezi

Muğla’nın Menteşe İlçesi Kıran Mahallesinde 6 bin 923 dönümlük alanda bulunan 3 bin 756 adet tapu hak sahiplerine düzenlenen törenle temsili tapuları dağıtıldı.

Mahalle meydanında gerçekleşen tapu dağıtım törenine Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Ak Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Gıda Tarım Hayvancılık Müdürü Nazif Ekici, İl Kültür ve Turizm Müdürü Veli Çelik, Orman Bölge Müdür Vekili Özkan Şahin, Tapu Kadastro Başmüfettişi Ali Sarıbıyık, İl Tapu Müdürü İbrahim Kavçakar, İl Kadastro Müdürü Ali Çelik ve vatandaşlar katıldı. Törende Soma’da yaşamını yitiren tüm madenciler için Kuranı Kerim okunarak dua edildi.

ÖZDEN’DE TAPUSUNU ALDI

İlk tapuyu alan Ak Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, aldığı tapunun babasının evinin bahçesinde bulunan iki arsaya ait olduğunu söyledi. Kıran Mahallesi’nin orman köyü olduğu için en sona kaldığını belirten Özden, “Muğla’nın Menteşe İlçesi’ne bağlı tüm mahallelerin tapuları dağıtıldı. Son olarak benim ailemin de olduğu Kıran Mahallesi kalmıştı. Orman köyü olduğu için, orman kadastrosu ve işlemler uzun sürüdüğünden en son bizim mahallenin tapuları dağıtıldı. Böyle bir günde Soma’da yaşamını kaybeden maden şehitleri için Kuranı Kerim okundu. Tapu dağıtımlarının şimdi yapılması gerekiyordu. Çünkü ay sonunda hak sahipleri tarım desteğine başvurmak için bu tapuları kullanacaklar. Bende köyde babamın iki çocuğuna verdiği arazinin tapusunu da ben aldım. Kendi evimizin hemen bahçesinde bulunan iki yerin tapusunu aldık” dedi.

Köylülerin tapularını veren Vali Güvençer,  tüm tapu sahiplerine hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Vali Güvençer’in Kıran Mahallesi’nde temsili tapuları dağıtmasıyla birlikte Menteşe İlçesi’nde kadastrosu olmayan mahalle kalmadı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.