25’inci Yıl Sergisi « Hamle Gazetesi

25’inci Yıl Sergisi

Bu haber 29 Ocak 2013 - 22:34 'de eklendi ve 1.158 kez görüntülendi.

25yilsergisi214Türkiye Güzel Sanat Eseri Sahipleri Meslek Birliği, kuruşunun 25. yılında 25 temsilcilikte sergi açacak. Programın 22’inci sergisi Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Salonu’nda açıldı.
Haber Merkezi
GESAM 25. Yıl Sergisi kapsamında 43 sanatçıya ait fotoğraf, resim, kumlama tekniği ve gravür çalışmaları halkın beğenisine sunuldu. Sade bir törenle açılışı gerçekleştirilen etkinliğe FETAV Müdürü Dilek Dinçer ve davetliler katıldı. 25. Yıl Sergisi, 4 Şubat Pazartesi günü sona erecek.
21. serginin Erzincan’da açıldığını kaydeden GESAM Yönetim Kurulu Üyesi Nezih Demirtepe; “Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde, 1986 yılında güzel sanatların telif haklarını korumak için kurulduk. Kuruluşumuzun 25. yılı dolayısıyla, temsilciliklerimizin olduğu 25 bölgede sergi açmayı kararlaştırdık. 22. sergimizi Fethiye’de açtık. Bundan önce Erzincan’daydık. Buradan sonra Elazığ, ardından Mardin ve son olarak da Trabzon’a gideceğiz. Amacımız sergi açmak değil, telif haklarını duyurmak. Telif hakkı sanatçının alın teridir. Bir eseri yapan kişinin öz hakkıdır. Bunun için büyükşehirlerde mahkemeler var. Mahkemeler manevi haklara çok değer veriyor. Adalet Bakanlığı’nın katkılarıyla Ankara, İstanbul ve İzmir’de telif üzerine çalışmalar yoğunlaştı. Üzülerek söylüyorum, Türkiye’de telif haklarını bilmeyen avukatlar var” dedi.
GESAM Muğla Temsilcisi Kenan Olgun da, “Bu sergide arkadaşlarımızın güzel eserlerini halkımız ile buluşturduk. Fethiye’deki sanatseverleri etkinliğimize bekliyoruz. 4 Şubat Pazartesi günü sergimiz sona erecek” ifadelerini kullandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.