Sokakta 300 metrelik resim sergisi

Bu haber 08 Mayıs 2014 - 0:04 'de eklendi ve 833 kez görüntülendi.

 

300 metreresim

Muğla’nın Ula İlçesi’nde 8 ayrı okuldan 80 öğrenci yaklaşık 300 metre uzunluğundaki resim sergisini sokakta sergiledi.

Haber Merkezi

Muğla’nın Ula ilçesinde bu yıl ilki düzenlenen resim şenliğinde 8 okuldan 80 öğrenci tarafından yağlı boya ve pastel boya ile yapılan yaklaşık 300 metre uzunluğundaki resim sokakta sergilendi.

Ula İlçe merkezi başta olmak üzere mahallelerdeki toplam 8 ortaokuldan 80 öğrencinin hazırladığı 300 metre uzunluğundaki resim sergisi, vatandaşların da ilgisini çekti.

Ula Atatürk ortaokulu Müdürü Ömer Şarlak, “Ula’da ilk defa resim şenliği düzenledik. Şenliğin teması ‘Doğa ve insan’ üzerine. Resimler, çocuklarımızın serbest çalışmaları. Bu çalışmaların bir kısmı okullarında, bir kısmını da canlı olarak iki saatlik bir sürede ürettiler. Şimdi de sergiliyoruz. Yaklaşık 300 metre uzunluğunda bir resim uzunluğu var. 8 okuldan öğrenci var. İlk defa Datça başlattı. Datça’ya alternatif değil, bir katkı için bundan sonraki yıllarda da devam ettirmek istiyoruz” dedi.

Ula Atatürk Ortaokulu Resim Öğretmeni Ayşin Ercan ise, “Ula’ya bağlı 8 okul ile birlikte güzel bir etkinlik hazırladık. 80 kadar öğrencimiz ile resim şenliği sabah saat 09.00’da başladı. Öğrenciler resimlerini çizdiler ve sonunda canlı bir sergi yaptık öğrencilerimiz ile. Bundan sonraki yıllarda da devam ettirmek ve geleneksel hale getirmek istiyoruz. Resimlerimiz doğa ve insan konulu. Doğa ile insanın ne kadar iç içe olduğunu, yaşam koşullarında yine insan ve doğa ayrılmaz birer parça olduğunu betimlemek istedik” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.