250 yıllık ağaca sahip çıkılıyor « Hamle Gazetesi

250 yıllık ağaca sahip çıkılıyor

Bu haber 27 Kasım 2015 - 22:55 'de eklendi ve 577 kez görüntülendi.

250 YILLIK AĞACA SAHİP ÇIKILIYORBodrum’un Karaova Bölgesi Gökpınar Mahallesi’nde bulunan asırlık ağaca Bodrum Belediyesi sahip çıktı.

En az 250 yıllık olduğu ifade edilen ve kimliği belirsiz kişiler tarafından iki kez yakılan çınar ağacı Bodrum Belediyesi tarafından koruma altına alındı. Asırlık ağacın etrafında çevre düzenleme çalışmasına başlayan Fen İşleri Müdürlüğü 5. bölge ekipleri ağacın etrafını taş duvar ile çeviriyor. Ağacın gölgesinde vatandaşların oturabilmeleri, piknik yapabilmeleri için çevre düzenleme çalışmaları yapıldığını ifade eden Bölge sorumlusu Zafer Yurt çalışmaların en kısa sürede tamamlanacağını belirtti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Gökpınar Köyü Muhtarı Tunahan Özcan, “Pınar başında olan iki tane asırlık ağacımızdan bir tanesinin içi iki kez yakıldı. Durumu, Bodrum Belediye Başkanımıza bildirdik. Kendisi hemen 5.bölge yetkililerine bildirerek gerekli koruma ve çevre düzenleme çalışmalarının yapılması hususunda talimat verdi. Çalışmalar başlatıldı ve asırlık ağaçlarımız belediye tarafından koruma altına alındı. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.