23 Nisan’da yabancı müzik yok

Bu haber 11 Nisan 2013 - 20:20 'de eklendi ve 1.896 kez görüntülendi.

23nisankutlamalarıMilli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar 23 Nisan’da yapılacak kutlamalarda yabancı müzik kullanılmasını yasaklayan genelge ile ilgili açıklama yaptı. Çınar, “23 Nisan ulusal bir bayramdır. Milli beraberliğimizin olduğu bayramdır. İşgal sadece topla tüfekle olmaz.” dedi.
Haber Merkezi
Muğla İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda törenlerde yabancı müzik yasağı iddialarına açıklık getirdi. Milli Eğitim Müdürü Çınar, “İşgal sadece topla tüfekle olmaz. 23 Nisan kutlamaları milli bir kutlamadır. Böyle bir günde yabancı şarkı olmaz. Bir başka gün ve törende isteyen istediği müziği kullanır.” dedi.
Muğla Basını ile Turizm Otelcilik Lisesi’nde kahvaltıda buluşan İl Milli Eğitim Müdürü Çınar, bir gazetecinin sorusu üzerine, “İşgal sadece topla tüfekle olmaz. 23 Nisan gösterilerinde yabancı müzik çalarak kültür işgaline izin vermem. Muğla’da okullar bana bağlı. Benim aldığım karar uygulanacak. Karara uymayanlar hakkında gereken yapılacaktır.” diyerek şöyle devam etti:
“23 Nisan ulusal bir bayramdır. Milli beraberliğimizin olduğu bayramdır. Ben Muğla Milli Eğitim Müdürü olarak milli birliğimizin bozulmasına izin vermem. Bir ülkenin işgali sadece topla tüfekle olmaz. Kültürüyle de işgal edilir. Ben bu işgale izin vermem. Televizyonlarda izliyoruz. ‘gangnam style’ diye bir şey var. Bu danstaki figürlere bir bakın. Bizim kültürümüzle alakamız yok. Bu ilin Milli Eğitim Müdürü benim. Okullar bana bağlı. Ben okul müdürlerine yazı gönderdim. 23 Nisan gösterilerinde yabancı müzik çalınmamasını söyledim. Söylediğimin de arkasındayım. Benim aldığım karar uygulanacak. Karara uymayanlar hakkında gereken işlem yapılacaktır. Çocuklar yabancı müzikle hazırladıkları gösterilerini yılsonunda okullar kapanırken sergilesin.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
ATA TÜRKOĞLU 12 Nisan 2013 / 14:03

GERÇEKTEN DOĞRU BİR KARAR iNŞALLAH BU DÜŞÜNCEYE SAHİP İDARECİLER ÇOĞALIR KÜLTÜR EMPERYALİZMİNE KARŞIYIM