23 Nisan’da ödüllerini aldılar

Bu haber 24 Nisan 2018 - 1:31 'de eklendi ve 438 kez görüntülendi.

Menteşe Belediyesi’nin Muğla Fenerbahçeliler Derneği ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anısına düzenlediği Satranç Turnuvasında ödüller sahiplerini buldu.

Haber Merkezi

Menteşe Belediyesi’nin Muğla Fenerbahçeliler Derneği ile birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı anısına düzenlediği Satranç Turnuvasında ödüller sahiplerini buldu.

Antalya, İzmir, Aydın, Çanakkale ve Denizli illeri ile çevre ilçelerden 307 satranç sporcusunun katıldığı turnuva sonunda dereceye girenlere ödülleri Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ve Muğla Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Kurtuluş Akpolat tarafından verildi.

Renkli görüntülerin oluştuğu turnuvanın ikinci gününde satranç şenliği düzenlendi. Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ödül töreninde yaptığı konuşmada, “Çocuklar bizim geleceğimiz. Onların satranç gibi zekalarını geliştiren sporlarla ilgilenmeleri, hem çok güzel hem de çok önemli. Turnuvayı bugün Ata’mızın siz çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında yapmamız çok anlamlı oldu. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Meclisin açıldığı tarihi çocuklarımıza bayram olarak hediye ederek, geleceğimiz olan siz çocuklara ne kadar güvendiğini göstermiştir. Bu nokta da bizimde sizlere olan güvenimiz tamdır. Sizlerin Cumhuriyetimize, Atatürk ilke ve İnkılaplarına sonsuza kadar sahip çıkacağına inanıyor, turnuvaya katılan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Bu vesileyle, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyor, bu özel günü bizlere armağan eden başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha minnetle, şükranla anarım.” dedi.

Turnuva sonunda Antalya, İzmir, Çanakkale gibi çevre il ve ilçelerden gelen sporculara ve ailelerine katılımlarından dolayı teşekkür eden Başkan Gümüş dereceye giren sporculara ödüllerini verdi.

Minikler, küçükler, yıldızlar ve ustalardan oluşan 4 ayrı kategorinin birincilerine bisiklet, ikincilerine tablet, üçüncülerine de kol saati verildi. Turnuva sonunda tüm katılımcılara ayrıca madalya ve katılım belgesi takdim edildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.