23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı « Hamle Gazetesi

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Bu haber 23 Nisan 2013 - 20:55 'de eklendi ve 1.043 kez görüntülendi.

23nisanvali1321326543123 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı tüm yurtta olduğu gibi Muğla’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Haber Merkezi
TBBM’nin kuruluşunun 93. yıldönümünde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı tüm yurtta olduğu gibi Muğla’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Muğla’da ki kutlamalar Cumhuriyet Meydanında Atatürk anıtına çelen konulmasıyla başladı. Atatürk anıtına resmi çelenk töreninin ardından kutlamalar Merkez Koca Mustafendi ilkokulunda devam edildi. Etkinliğe Muğla Vali Vekili Faruk Necmi Kurt, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Fevzi Kurşun, Belediye Başkanı Osman Gürün, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Kutlamalar esnasında öğrenciler protokol üyelerine çiçek verdi. Öğrenciler burada daha önce hazırladıkları değişik oyunları sergiledi. İl genelinde bulunan tüm okullarda ise kendi hazırladıkları etkinliklerini okullarında gerçekleştirdi.
Muğla’ya temsili bayan vali
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Muğla Valiliğine temsili olarak Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Zeynep Uzun oturdu.
Muğla Vali Vekili Faruk Nemci Kurt, öğrencilerin Valilik makamını ziyaretleri ve temsili olarak Valilik makamına oturmaları nedeniyle, Milli Eğitim Müdürlüğü, okul yöneticileri ve öğrencileri makamında kabul etti. Ziyarette Milli Eğitim Müdür Zekeriya Çınar, Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürü Hesna Bahar, Şemsiana Anaokulu Okul Müdürü Ebru Yılmaz, Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu Okul Müdürü Muzaffer Kanat, öğretmenler ve öğrenciler hazır bulundu. Ziyarete gelen Şemsiana Anaokulu, Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu ve öğretmenleri Vali Vekili Faruk Necmi Kurt’u makamında çiçek verdi. Daha sonra, Vali Vekili Faruk Necmi Kurt’un makamına Şehit İbrahim Karaoğlanoğlu İlkokulu 4.sınıf öğrencisi Zeynep Uzun oturdu. Temsili olarak Muğla Valiliği koltuğuna oturan Bayan Vali Zeynep Uzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkuyla kutlanması ve eğitim kalitesinin arttırılmasını istedi. Vali Vekili Faruk Necmi Kurt, öğrencilerle bir süre sohbet ettikten sonra ilköğretim öğrencilerine çeşitli hediyeler verdi.
Emniyet Müdürü Koltuğuna Ilgar oturdu
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde Muğla İl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal, kısa süreliğine koltuğunu Özel Muğla Teknoloji ve Kültür Okulları 5/A sınıfı öğrencisi Ilgar Tamer’e devretti. Muğla İl Emniyet Müdürü Ahmet Akbal’ı ziyaret eden Özel Muğla Teknoloji ve Kültür Okulları Müdürü Celalettin Demirel ve 5/A sınıfı öğrencisi ile ailesi, İl Emniyet Müdürü Akbal tarafından karşılandı. Çocukların Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceği olduğunu belirten Akbal, koltuğunu kısa süreliğine de olsa, Ilgar Tamer’e devretti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.