23 çocuk ilk kez tatil yaptı

Bu haber 27 Ekim 2017 - 1:22 'de eklendi ve 530 kez görüntülendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Aydın ve Nazilli’deki çocuk yuvalarında kalan korunmaya ve bakıma muhtaç 23 çocuk Bodrum Gümüşlük’te iki gün tatil yaptı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün Aydın ve Nazilli’deki çocuk yuvalarında kalan korunmaya ve bakıma muhtaç 23 çocuk Bodrum Gümüşlük’te iki gün tatil yaptı. Bugüne kadar hiç tatil yapmamış 8-13 yaşları arasındaki 23 çocuk doyasıya eğlendi.
İş adamı Celep Ali Karakaya’nın öncülüğünde düzenlenen 2 günlük tatil süresince Gümüşlük esnafı da konaklama ve yemek destekleriyle çocukları mutlu etmek için ellerinden geleni yaptı. Yapılan program dahilinde çocuklar ilk gün Bodrum Deniz Müzesi’ni gezdi. Müzede yer alan deniz kabuklarını, maket tekneleri büyük bir hayranlıkla inceleyen çocuklar Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabaağaçlı ile bilgiler aldı. Çocuklar öğleden sonra da Gümüşlük’te palyaço şovunu izledi. İkinci gün ise Ortakent’teki Yahşi Batı At Çiftliği’ne giderek hayatlarında ilk kez ata bindiler.
Korunmaya ve bakıma muhtaç 23 çocuk iki günlük Bodrum tatilinin ardından ilçeden mutlu bir şekilde ayrıldı. (İHA)

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.