2016 sağlıkta Muğla’nın yılı olacak

Bu haber 30 Aralık 2015 - 22:53 'de eklendi ve 2.158 kez görüntülendi.

manşet (2)Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Nevres Hürriyet Aydoğan, yapımı halen devam eden Tıp Fakültesi Hastanesi’nin inşaat çalışmalarının sorunsuz ve hızlı bir şekilde devam ettiğini söyledi. Tıp Fakültesi Hastanesi’nin inşaat çalışmalarının 2016 yılında tamamlanacağına dikkati çeken Nevres Hürriyet Aydoğan, “Tıp Fakültesi Hastanesi’nin hizmete girmesi ile birlikte Muğla’da sağlık alanında yeni bir dönem başlayacak” dedi.
Kadir Tamer
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi M Kapısı karşısına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu tarafından geçtiğimiz yılın 16 Kasım tarihinde temeli atılan Tıp Fakültesi Hastanesi’nin inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Tıp Fakültesi Hastanesi’nin hızlı ve sorunsuz bir şekilde devam ettiğini kaydeden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Nevres Hürriyet Aydoğan, 500 yataklı hastanenin hizmete girmesi ile birlikte Muğla’da sağlık alanında yeni bir dönemin başlayacağını söyledi.
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi M Kapısı karşısında bulunan ve 152 bin metrekarelik alan üzerine inşa edilecek olan hastanenin Muğla için büyük bir önemi bulunduğu kaydeden Nevres Hürriyet Aydoğan, “Muğla’nın en büyük eksikliklerinden biri olan Tıp Fakültesi Hastanesi inşaat çalışmaları tüm hızıyla sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Yeni yapılacak hastane Muğla için çok önemli. 2016 yılında tamamlanacak olan hastanenin en kısa sürede hizmete girmesi için büyük bir özveri ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Hastanemizin hizmete girmesi ile birlikte Muğla’da sağlık konusunda yeni bir dönem başlayacak. Bir yandan inşaat çalışmalarını yakından takip ederken diğer yandan Tıp Fakültesi’ne kazandırmak istediğimiz bölümler içinde çalışıyoruz. Hedeflediğimiz çalışmaları hayata geçirerek bu bölgeyi sağlık kompleksi haline getireceğiz. Böylece Tıp Fakültesi Hastanesi sadece Muğla’nın değil bölgenin önemli bir lokomotifi olacak” dedi.
Hastalarımızı başka illere göndermeyeceğiz
Tıp Fakültesi Hastanesi’nin hizmete girmesi ile birlikte Muğla’dan başka illere vatandaşların tedavi olmak için gitmelerine gerek kalmayacağını kaydeden Aydoğan, “Muğlalı vatandaşlarımız İzmir, Antalya gibi illere tedavileri için gidiyorlar. Yeni hastanemizin hizmete girmesinin ardından, kuracağımız kaliteli kadromuz ve modern tesislerimiz ile artık Muğla’dan hiçbir hastamızı başka ile tedavi için göndermeyeceğiz. Çünkü bizim hedeflerimiz var. Bu hedefleri gerçekleştirmek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.
Sağlık turizmi ön plana çıkacak
Tıp Fakültesi Hastanesi’nin tamamlanmasının ardından artık Muğla’nın bir sağlık turizminin ön plana çıkacağını kaydeden Aydoğan, “Hedefimiz sadece Muğlalı hemşerilerimizi Aydın’a, İzmir’e gitmekten kurtarmak değil. Hedefimiz Muğla’yı sağlık turizmi ile buluşturmak. Hastanenin hizmete girmesi ile Muğla’da sağlık turizminin önü açılacak. Dünya’nın sağlıkta iyiliğini Muğla’da arayacak. Bu konuda kesinlikle iddialıyız” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.