2015 Yılında Neler Olmalıdır

Bu haber 31 Aralık 2014 - 19:59 'de eklendi ve 1.025 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

Bugün 1 Ocak 2015 yani yeni yılın ilk günü. Yeni yılın ülkemize hayırlar getirmesini dileyelim. Yeni yılda nelerin olmasını istiyoruz? Konuya girmek için geçmiş yıl da ve daha önceleri yapılanların kısa bir tahlilini yapmak gerekiyor. Osmanlı’dan Cumhuriyet’e geçerken ve daha sonraları yaşanan olayların iyi veya kötü yanlarını bilmeden yeni hedef tespit edilemez dedik ve hala da aynı fikri savunuyoruz.

KURTULUŞ SAVAŞI SÜRESİNCE ÜLKEDE İSLAM DÜŞMANI YOK
Kurtuluş Savaşı öncesi ve zaferden sonra Cumhuriyet’in ilanından sonrada dolaylı isimler altında İslam düşmanlığı hep olmuştur. Hala da ülkede her ne gibi istemezük olayı var ise, temelinde İslamiyet yatmaktadır. Evvela Cumhuriyet yönetimi hiçbir zaman Osmanlı’nın devamıyım diyemeyenlerin yönetiminde uzun yıllar geçirmiştir. 1800’lü yılların ortalarında saray dışından en yetkili makamlardaki paşaların mason oldukları ve bu hıyanet çetesinin İngilizlerin adeta emrinde hareket ettiklerini artık bilmeyen yok…
Osmanlı hakanlığının dibini oyanlar ilk olarak Sultan Abdül Aziz Han’ı makamında şehit ettiler. Sultan Abdul Hamit Han padişah olmadan önce bir boşluk yaratıldı. Bu arada İngilizlerin isteği veya emri üzerine 93 Harbi denilen kanlı savaşa ülkeyi sokan mason Sadrazam Mithat Paşa ve katil olan öteki paşalar idi. Saltanatın İngilizlere borçlanmasında aracı olarak Mısır hidvisi kullanılmıştır.
İngilizlerden alınan borç karşılığı Filistin’den Yahudilere toprak vermeye taahhüt etmişler. Ancak, yeni Padişah Sultan Hamit Han, paşalar arasında tayin, nakil ve sürgünler yaparak, ülkede 36 yıl huzuru sağlamış iken bu defa İttihat ve Terakki Partisi çok deneyimli olan Mithat Paşa ve İngilizlerin çömezi olarak geldiler ve Osmanlı’yı bitirdiler. Ülke dünya savaşına girerken, cephelere dağıtılan İslam gençliği heba oldu, Osmanlı’yı savunan yalnız Müslüman halk kalmış. Diğerleri yani tarihte Hürriyet Hürriyet diye diye şiirler yazanlar ile vatan millet favorilerinden bazıları bir yolunu bulup, Mustafa Kemal Paşa’nın kurduğu partinin ön saflarını işgal etmişler. Mustafa Kemal Paşa’nın etrafını ayrık otu gibi saranların bazılarının kimlikleri Kazım Karabekir’in günlüklerinde geçiyor. Bu durumda Kurtuluş Savaşı kahramanları ile Mustafa Kemal Paşa’nın arasına giren masonlar yüzünden Cumhuriyet, tek partili egemenlik kayıtsız şartsız Din ve Osmanlı düşmanı olan azınlığın olmuştur.
OSMANLI’YI SEVMEYEN CUMHURİYET OLUP ÇIKTI
Osmanlı’yı sevmeyince İslamiyet’i de sevmedi, Osmanlı dilini, yazısını, adaletini de kaldırıp, Avrupa’ya uymak için ne gerekiyorsa ülkemize gelmiş oldu. Muhalefet partilerini kendi emri ile kurduran merhum Atatürk, gene kendi isteği ile kapattı.1945 yılında dünyanın iki bloğa ayrılışı sebebi ile çok partili olduk.1946 seçimini kazanan Demokrat Parti kaybetmiş sayıldı.
1950 SEÇİMİNDE MÜSLÜMAN SEÇMEN SANDIĞA SAHİP ÇIKTI
1924 yılında kurulup kapatılan Kazım Karabekir ve cephe arkadaşlarının kurduğu parti ile 1930’da kurulan Fethi Okyar ve arkadaşlarının kurduğu ve 3 ay sonra kapatılan partinin de seçmenleri 1950’de DP seçmeni oldular. 1960 da DP’yi de bir kuşatma ile yıkanlara millet, o kadar baskıya rağmen tek başına iktidar gene vermedi. 1965 seçiminde milli bakiye sistemi denilen seçim kanunu ile gene de İslam seçmen yüzde seksen çoğunluk olduğunu Adalet Partisi’ni tek başına iktidar ederek gösterdi.
Osmanlı ve Müslüman düşmanı olanların 1971’de, 28 Şubat 1997’de ve 2008’de girişilen ihtilal denemeleri suçüstü olunca, her on yılda bir ihtilal denemeleri son buldu. Ama 2002 yılından beri bu hükümetlerin ve dolayısıyla ülkenin batması için dış eski düşmanlarla birlik hareket ettikleri artık belgelidir.
2014 YILI İÇİNDE BUNLARIN YAPTIKLARINI HATIRDAN ÇIKARAMAYIZ
Ülke dış borçlardan yüksek faiz alan ve emir veren IMF’den kurtulunca, kalkınma hamlesi sıralamasında Avrupa’yı Asya’ya bağlayan Marmaray Deniz Altı Geçidi yapılmış, sıra ile dünyanın en büyük hava alanı, 3. boğaz köprüsü ve İstanbul Boğazına kardeş büyük kanalda yapılmaktadır. Bu büyük eserlere büyük tepki gösterenleri biliyoruz da Avrupa, ABD, Yahudilere ne oluyor? Hepsi birden üzüntü içindeler. Irak ve Kuzey Irak petrollerini pazarlayan Halk Bankamızı da lekelemeye, en asil ve dürüst bakanlara iftira etmeye utanmayanları unutamayız.
PAŞALARI SUÇLAYAN PARALEL ÖRGÜT TAYFASI İMİŞ
İlker Paşa ne biliyorsa hâkimlere anlattım dedi. Bize nasıl yalan iftira ettilerse, şimdide bize iftira atanların kimliğini ve binlerce suçlarını belgeleri ile hâkime veriyoruz. Allah büyük…
BU AHVAL VE ŞERİAT İÇİNDE YAPANIN AYAĞINA DOLAŞIR İNŞALLAH diyoruz. Ve 2015 Yılında her kesimin Türkiye’nin tek olduğunu unutmadan aslını asaletini sıkı sıkıya bağlı olarak, gelecek nesillerimize iyi bir miras bırakmak için çalışanlara köstek değil, destek olmaları en halisane arzumuzdur.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.