2015 yılı girişimcilik eğitimleri başladı

Bu haber 29 Ocak 2015 - 23:58 'de eklendi ve 606 kez görüntülendi.

girisimcilikGeçtiğimiz yıl düzenlenen dokuz eğitim ile yaklaşık 200 kişiye Girişimcilik Eğitimi veren KOSGEB 2015 yılında da bu eğitimleri tüm hızıyla sürdürüyor.

Haber Merkezi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) işbirliği ile MUTSO Hizmet Binası’nda verilen Girişimcilik Eğitimleri yeniden başladı. 30 kişinin girişimci olma amacıyla başvurduğu ve 26 Ocak Pazartesi günü başlayan eğitimler 4 Şubat Çarşamba günü sona erecek.

KOSGEB Uzmanlarından Fatih Topaloğlu’nun da katılarak bilgilendirme yaptığı eğitimler, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Emin Uzun tarafından verilmekte olup eğitimde, iş planı nasıl yapılır, iş kurarken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir, hangi planlamalar yapılmalı ana başlıkları altında girişimcilere detaylı bilgilendirmeler yapılmaktadır. Girişimciler eğitimden sonra sunacakları iş planı ile kuracakları işler için KOSGEB’in 30 bin TL hibe, 70 bin TL kredi desteğinden yararlanabileceklerdir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.