2014-2015 eğitim yılı başladı

Bu haber 15 Eylül 2014 - 21:11 'de eklendi ve 670 kez görüntülendi.

okullar açıldı (1)2014-2015 eğitim yılı başladı

2014-2015 eğitim ve öğretim yılı çalan ilk zille başladı.

Haber Merkezi

Muğla’da eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla tören düzenlendi. Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başlayan törene öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Tören, daha sonra Dumlupınar İlköğretim Okulu’nda devam etti. Buradaki törene Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer,  İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Milli Eğitim Tamer Kırbaç Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Osman Gürün, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

5. sınıf öğrencilerinden bir grup, anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerine hoş geldiniz çiçeği verdi. Ayrıca öğrenciler tarafından eğitimin önemiyle ilgili konuşmalar yapıldı, şiirler okundu.

Törende konuşan Kırbaç, yeni eğitim öğretim yılında öğrencilere başarı dileyerek, “Muğla’da 146 bin 433 öğrenci ile yeni eğitim yılında 9 bin 706 yönetici ve öğretmen görev yapacak” dedi.

Kırbaç, 2014-2015 eğitim öğretim yılının birinci döneminin 23 Ocak’ta tamamlanacağına işaret ederek, ikinci dönemin ise 12 Haziran’da sona ereceğini bildirdi.

Okulların bilginin üretildiği, sevginin paylaşıldığı irfan ocağı olduğuna dikkati çeken Kırbaç, şunları söyledi:

“İl genelinde binlerce öğrenci ve öğretmenlerimizin aydınlık bir eğitim öğretim dönemini geçirmesini temenni ediyorum. Bu yıl da eğitim öğretim sistemimizin temelini oluşturan husus, okulu ve sınıfı merkeze alan bir öğrenim süreci gerçekleşmesini sağlayarak öğretim kademeleri arası geçişte uygulanan ilave sınavları tamamen ortadan kaldırmak, okula alternatif olarak ortaya çıkan eğitim kurumlarını işlevsizleştirmek ve çocuklarımızın sosya-kültürel, sportif ve sanatsal etkinliklere zaman ayırmasını sağlamaktır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.