2000. Bypass doktora yapıldı « Hamle Gazetesi

2000. Bypass doktora yapıldı

Bu haber 26 Mart 2019 - 1:43 'de eklendi ve 456 kez görüntülendi.

Muğla Özel Yücelen Hastanesinin 2000. bypass ameliyatı Dr. Cenk Gürsoy’a yapıldı.

Nazife Taşdelen

Muğla Özel Yücelen Hastanesinin 2000. bypass ameliyatı Dr. Cenk Gürsoy’a yapıldı.

Datça’da aile hekimi olarak görev yapan Dr. Gürsoy, yaklaşık 2.5 ay önce göğsünde şiddetli ağrı sebebiyle Özel Yücelen Hastanesi’ne başvurdu.

Kardiyoloji Uzmanı Dr. Tamer Kırat tarafından yapılan kontrolde koroner anjiografi ile kalp damarlarında tıkanmalar olduğunu tespit edildi. Stent takılmasına rağmen nadir görülen damar içi tıkanma nedeniyle yeniden anjio gerekti. Anjionun ardından, Cenk Gürsoy’ anjio sonrası bypass yapılması kararı verildi. Cenk Gürsoy, Kalp Damar Cerrahisi Uzmanları Doç. Dr. Veysel Şahin, Op. Dr. Hakan Filizlioğlu ve kalp merkezi ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyat ile yeniden sağlığına kavuştu.

Muğla’da kalp hastalıkları yaygın

İl genelinde ailesel yatkınlık, dengesiz yemek alışkanlıkları, yoğun sigara kullanımı ve hareketsizlik nedenleriyle kalp ve damar hastalıklarının dikkat çekici boyutlarda olduğunu vurgulayan Başhekim Dr. V. Sumur Gazezoğlu, 20-30 yaş grubundaki insanların bile kalp krizi geçirdiğini ifade etti.

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr. Veysel Şahin, “Hastanemiz kalp ve damar hastalıkları için her türlü tanı ve tedavi olanaklarına sahip bir merkezdir. Özelikle ailesinde kalp hastalığı bulunanlar ve kalp damar hastalığı ile ilgili şikayetleri olanlar hastanemizin Kalp-Damar ve Kardiyoloji kliniklerine başvururak kontrollerini ve tedavilerini yaptırabilirler” dedi.

2 bininci ameliyat

Başhekim Dr. V.Sumur Gazezoğlu ise, “2005 yılında Muğla’da ilk anjio merkezini biz açtık. O günden bu güne 40.000’e yakın anjio, anjioplasti ve stent uygulamasının yanı sıra kalp ekibimiz açık kalp ameliyatlarına da imza attı. 2000. bypass operasyonun bir hekim arkadaşımıza yapılmış olması da ilginç bir tesadüftür. Koroner bypass, kalp kapak ameliyatları, aort anevrizması, kalp delikleri, yetişkinlerde doğumsal kalp hastalıkları, kapak tamiri, çalışan kalpte bypass ve kalp kapakçıkları değişimleri gibi birçok ameliyat gerçekleştirebiliyoruz. Ayrıca SGK anlaşmamız olduğu için kalp damar cerrahisi ameliyatlarında herhangi bir fark ücreti almıyoruz ” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.