200 milyonluk yatırımlar tamamlanmak üzere

Bu haber 27 Nisan 2014 - 19:00 'de eklendi ve 1.243 kez görüntülendi.

sporkompleksi651651561655AK Parti Muğla Milletvekilleri Yüksel Özden ve Ali Boğa, Muğla’da yapımı devam eden spor salonu, antrenman salonu, gençlik merkezi, yarı olimpik yüzme havuzunda incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’den bilgi aldı. Kışla Parkı ve Düğerek yolunda yapımları devam eden spor komplekslerini inceleyen, Yüksel Özden ve Ali Boğa, il genelinde devam eden 200 milyon lirayı bulan gençlik ve spor yatırımlarının büyük kısmının tamamlanmak üzere olduğunu ve kısa bir süre sonra bu tesislerin hizmete gireceği müjdesini verdi.

Kadir Tamer

Ak parti Muğla Milletvekilleri Yüksel Özden ve Ali Boğa, Muğla’da yapımlarına başlanılan gençlik ve spor yatırımlarının kısa sürede tamamlanarak hizmete gireceğini söyledi. Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde yapımı devam eden spor salonu, antrenman salonu, gençlik merkezi, yarı olimpik yüzme havuzunda incelemelerde bulunan Yüksel Özden ve Ali Boğa, il genelinde gençlik ve spor yatırımlarının 200 milyon lirayı bulduğunu kaydettiler. Menteşe İlçesi’nde devam eden inşaat çalışmaları hakkında Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker’den bilgi alan iki Muğla Milletvekili yatırımların kısa sürede tamamlanarak hizmete girecek olmalarından dolayı büyük bir mutluluk yaşadıklarını söylediler.

İl genelinde çok sayıda spor ve gençlik merkezi inşa edildiğini kaydeden Muğla Milletvekili Yüksel Özden, bu yatımlar ile gençlerin daha modern ortamlarda spor yapabileceğini kaydetti.

Özden, “Biz sanat, kültür ve sporun yanında bir medeniyet iddiasıyla gençlerimizi yetiştiriyoruz. 1071’den, 2071’e bakan tam donanımlı gençler yetiştirme çabası içindeyiz” dedi.

Muğla ve ilçelerinde toplam maliyeti 200 milyon lirayı bulan gençlik ve spor yatırımlarının büyük bir kısmının tamamlanmak üzere olduğunu ve kısa süre sonra açılışlarının yapılacağını belirten Özden konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz gençliğe sahip çıkıyoruz derken bunun lafla değil, sadece basit türden etkinlikler ile değil sanatı, sporu, kültürü içine alan her türlü etkinlikleri içine alan faaliyetlerimiz ile sahip çıkıyoruz. Kapalı Spor Salonu, Gençlik Merkezi, Olimpik Yüzme Havuzu ile sahip çıkıyoruz. Bende bu tesisleri uzun zamandır ilk defa geziyorum. Gerçekten gurur duydum. Ülkem adına Muğla ve gençlerimiz adına çok sevindim. Bu salonlar gençlerimizin aklen, bedenen, ruhen gelişmesine, ilerlemesine yönelik faaliyetler yapılabilecek. Gençlerin şimdiden bu alanlara gelmesini, dolaşmasını burada kendi öğretmenlerimiz ile birlikte neler yapılacağının planlamasını isteriz. Gençlerin sokaklardan, faydasız alanlardan çekilmesi doğrultusunda gerçekleştirilen bu yatırımlar çok önemli.”

Geleceğin sporcuları yetişecek

Muğla Milletvekili Ali Boğa, spor faaliyetlerine yönelik yapılan yatırımlar ile Muğla’dan geleceğin sporcularının yetiştirileceğini belirtti. Fethiye’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Boğa, Fethiye ve Seydikemer ilçelerinde de Fethiye Gençlik Merkezi, Fethiye Eldirek 2 bin kişilik spor salonu ve Seydikemer spor salonu yapım çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Menteşe İlçesi’nde yapımı halen devam eden spor salonu, antrenman salonu, gençlik merkezi, yarı olimpik yüzme havuzu çalışmalarının kendisini duygulandırdığını dile getiren Boğa, “Neden bizde yetenekli genç çıkmıyor? Neden uluslararası müsabakalarda rekorları bizim gençlerimiz kırmıyor? Bizim gençlerimiz bu kadar yeteneksiz mi? diye hep hayıflanmışımdır. Ama yetenek denen şeyin üzerini işlerseniz onu kazırsanız, kıymetli bir maden gibi işlerseniz o zaman yetenek ortaya çıkıyor. İnşallah bu gençlik merkezleri, spor salonları gençlerimizi toplumun dışına iten değil, toplumla kucaklaştıran, toplumla gençleri birleştiren ve gençlerin yeteneğini kendilerine özgüveni sağlayacak şekilde geliştiren önemli merkezler olacaktır. O bakımdan toplumun dışına itilmiş yeteneği körelmiş gençler değil, yeteneğinin üstü cilalanmış ve hakikaten kendi yeteneğini geliştiren ve o yeteneği önce ailesine sonra topluma yansıtan gençler yetiştirecek buralarıdır.” İncelemelerin ardından Ali Boğa ve Yüksel Özden inşaat çalışmaları devam eden alandan ayrıldılar.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.