20 yıl sonra resmi nikâh kıydılar

Bu haber 01 Nisan 2015 - 0:04 'de eklendi ve 646 kez görüntülendi.

20yilsonranikah65165654Menteşe’nin Kozağaç Mahallesinde imam nikahıyla yaşayan İzzet Uzunmeşe ve Fatma Uzunmeşe çifti 20 yıl sonra resmi nikah kıydılar. Çiftin nikahını Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş kıydı.

Haber Merkezi

Menteşe’nin Kozağaç Mahallesinde yaşayan 52 yaşındaki İzzet Uzunmeşe ile 43 yaşındaki Fatma Uzunmeşe 20 yıl sonra resmi nikah kıydılar. Çiftin nikahını kıyan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, “Kozağaç mahallemizdeki İzzet Ağabeyimiz ile Fatma Ablamız ekonomik sıkıntılar nedeniyle bir türlü resmi nikah kıyamamışlar. 20 yıldır imam nikahı ile yaşayan çiftimizin bu süreçte 2 tane de çocukları olmuş. Belediyemiz personelleri Sağlıklı Toplum Sosyal Belediye Projesi kapsamında bu ailemizle tanışmış. Arkadaşlarımız konuyu bana aktarınca çiftimizin 20 yıllık hayalini gerçekleştirmek istedik. Bu anlamda nikah işlemleri yapılan çiftimizin resmi nikahını da yaptık. Hayırlı olsun” dedi.

Menteşe Belediyesi Meclis Üyesi Nail Kızıl ve Sosyal Proje Sorumlusu Özlem Dinçer’in şahitliğini yaptığı nikah Başkan Gümüş’ün makamında kıyıldı. Nikah töreninde çiftin mutlulukları ise gözlerinden okunuyordu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.