20 ton kireç dağıtıldı

Bu haber 09 Haziran 2013 - 18:00 'de eklendi ve 825 kez görüntülendi.

20tonkirecdagitildi21131146543Bacası, dar sokakları ve tarihi kent dokusu ile ünlü Muğla’nın tescilli binaları yaz sezonuf öncesi beyaza boyanıyor. Her yıl Muğla Belediyesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen kireç dağıtımı bu yıl da yapıldı.
Haber Merkezi
Bacası, dar sokakları ve tarihi kent dokusu ile ünlü Muğla’nın tescilli binaları yaz sezonuf öncesi beyaza boyanıyor. Her yıl Muğla Belediyesi tarafından 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen kireç dağıtımı bu yıl da yapıldı. Karamehmet Mahallesi Sekibaşı Kadın Dayanışma Merkezi’nde vatandaşlara kireç dağıtımını Muğla Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Kayı yaparken, vatandaşlar kirece ilgi gösterdi. Muğla Belediye Başkan Yardımcısı Yavuz Kayı, etkinlikte yaptığı konuşmada; “İsmet İnönü Muğla’da yaptığı bir konuşmada “Evlerinin bacalarına kadar temiz ve beyaz Muğlalılar” sözünü söylemiştir. Muğla evleri ve insanları temizliğiyle bilinir. Temiz ve beyaz Muğla’yı korumak ve temiz tutmak için birlikte hareket etmeliyiz” dedi.
Muğla Belediyesi Çevre Mühendisi Erdem Şenel de, Çevre Günü nedeniyle Karamehmet Mahallesi’nde 20 ton kireç dağıtıldığını söyledi. Çevre Mühendisi Erdem Şenel; “Muğla Belediyesi olarak bu etkinlikleri 7 yıldır Çevre Günü’nde vatandaşlarla birlikte yapıyoruz. Vatandaşların gösterdiği ilgi ve alakadan memnunuz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.