2 milyon süs bitkisi üretildi

Bu haber 19 Ocak 2015 - 23:58 'de eklendi ve 500 kez görüntülendi.

bitkiiiiMuğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı öncülüğünde başlanan Alım Garantili Süs Bitkisi projesi kapsamında üreticiler tarafından yaklaşık 2 milyon süs bitkisi üretildi.
Haber Merkezi
Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında Muğla üreticisi yaklaşık 2 milyon süs bitkisi üretti. Bu proje ile Muğla İli genelindeki üreticilerin desteklenmesi ve alternatif tarım ürünlerinin üretiminin yapılması hedeflenip bu yönde üretici eğitim çalışmaları da devam ediyor. Projeye Bodrum, Milas, Fethiye, Köyceğiz, Dalaman, Ortaca ilçelerinden de destekler geliyor.
Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Salih Tufan yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçelerden gelen desteklerle kısa bir sürede projede büyük yol kat ettiklerini vurguladı. Tufan; “Bu proje ile şehirlerde yaşayan insanların yeşile olan özlem ve ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıp Muğla üreticisinin de süs bitkisi sektöründe söz sahibi olmasını hedefliyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyemizin tüm teknik personeli ve imkanları ile bu süreçte üreticimizin yanında ve destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.