2 milyon liralık projeye destek geldi

Bu haber 21 Nisan 2017 - 1:02 'de eklendi ve 831 kez görüntülendi.

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nün onayı ile Muğla’nın 78 projesi desteklenecek. Desteklenecek projelerin arasında Milas Süt Birliği’ne ait Çiğ Süt Yenileşim Merkezi de yer aldı.

Haber Merkezi

Tarım Reformu Genel Müdürlüğü’nün onayı ile Muğla’nın 78 projesi desteklenecek. Desteklenecek projeler arasında yaklaşık 2 milyon lirayı bulan Milas Süt Birliği’ne ait Çiğ Süt Yenileşim Merkezi projesi de yer aldı.

Milas Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Ali İhsan Gezgin, Milas Süt Birliği’nin kendi alanında yatırımlar yapmaya devam ettiğini belirterek, “İlçemiz Selimiye Mahallesi Sanayi Sitesi Derekuyu Mevkiinde yatırım amaçlı 450 metrekare ticari imarlı arsa almıştık. Arsaya en son teknolojik yeniliklerle donatılmış günlük 30 bin litre kapasiteli merkez, kimyasal – mikrobiyolojik tüm analizlerin yapılacağı Çiğ Süt Laboratuarından oluşan Çiğ Süt Yenileşim Merkezi kurmayı amaçlıyoruz. Bu amacımız doğrultusunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın 11. Etap Kırsal Kalkınma Yatırım Desteklemesi Programına proje başvurusunda bulunduk. Yaklaşık 2 milyon lira maliyetli projemiz Bakanlığımızca kabul gördü. İnşallah yüzde 50 hibe desteğiyle bir yatırımımızı da Selimiye’de hayata geçirmiş olacağız” dedi.

Başkan Gezgin, Çiğ Süt Yenileşim Merkezi ile 8 kırsal mahallede ikamet eden 209 üreticiye hizmet verileceğini ve en az 15 kişinin istihdam edileceğini belirtti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.