2 hektarlık alan yandı

Bu haber 07 Eylül 2015 - 21:41 'de eklendi ve 565 kez görüntülendi.

2hektarMuğla’nın Ula İlçesine bağlı Kızılağaç Mahallesi’nde çıkan orman yangını evlere sıçramadan kısa sürede kontrol altına alındı.
İlkay Yıldız
Muğla’nın Ula ilçesinde çıkan orman yangını kısa sürede kontrol altına alındı. Ula Kızılağaç Mahallesi’nde çıkış nedeni belirlenemeyen orman yangınında yaklaşık 2 hektar alan yandı.
Edinilen bilgiye göre Kızılağaç mahallesinde evlere yakın alanda yol üzerindeki elektrik direğinin dibinden çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüyerek ormanlık alana sıçradı. Kuru otların tutuşması ile başlayan orman yangınına 6 arazöz, Büyükşehir Belediyesine ait 2 itfaiye, 2 acil müdahale aracı, bir dozer yerden, bir uçak ve bir helikopter de havadan müdahale etti. Yangın havadan ve yerden yapılan müdahale ile kısa sürede kontrol altına alındı.
Kızılağaç Mahalle muhtarı Orhan Akcan, yangının çıktığı alana yakın yerde düğün olduğunu, düğünde iken dumanların çıktığını görünce 177 ve 110 itfaiye ekiplerine bilgi verdiğini, yangının yol üzerindeki bir elektrik direğinin dibinden çıktığını söyledi. Yangın kısa sürede kontrol altına alınarak soğutma çalışmaları başlatıldı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.