190 kişinin alınacağı işe bin 54 başvuru

Bu haber 30 Mart 2017 - 1:14 'de eklendi ve 695 kez görüntülendi.

Köyceğiz İlçesinde toplum yararına çalışma programı kapsamında 4 ayrı kamu kurumuna alınacak 190 kişilik 6 aylık geçici işe bin 54 kişi başvurdu.

Köyceğiz Belediyesi bahçesinde Noter huzurunda yapılan çekilişle 6 aylık geçici işe 190 kişi yerleştirildi. Olaysız geçen noter huzurundaki kura çekimlerine bazı kadınların kucaklarında çocuklarıyla katılması dikkat çekti. Kurada adı okunanlar sevinirken, kazanamayanlar gözyaşları ile ayrıldı.
Köyceğiz’de toplum yararına çalışma programı kapsamında Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı, Müftülük, Orman İşletme Müdürlüğü’nde ağaç dikmek ve çevre temizliği yapmak üzere İşkur aracılığı ile alınacak 190 geçici işçi kadrosunda çalışmak isteyen bin 54 kişi için kura çekimine katıldı. Köyceğiz Belediye Bahçesinde Noter huzurunda yapılan kura çekimine bin 54 kişinin yanı sıra yakınları da katıldı. Köyceğiz noteri yönetiminde yapılan kura çekimini İşkur Muğla Şube Müdürlüğü görevlisi M. Akif Koç, Köyceğiz Belediyesi Başkan Yardımcısı Özay Orhan ve yetkililer izledi. Kura çekiminde 70 kişinin alınacağı Orman İşletme Müdürlüğü ağaç dikmek ve çevre temizliği işine 549, Kaymakamlık için 20 kişilik işe 102 kişi, Köyceğiz Belediyesi 90 kişilik temizlik işine 374 kişi müracaat etti. Konu ile ilgili olarak İşkur Yetkili memuru M. Akif Koç, kısa bir bilgi aktararak, “Yaşlılar, şehit ve gazi yakınları da sistemde yer almıştır” dedi.
Daha sonra noter tarafından tek tek kura çekildi. Kurada ismi çıkanlar 6 aylık iş için sevindiler. Kura çekimi öncesi kısa süreli bir tartışma yaşanırken toplum yararına çalışma programındaki işe yerleştirilenlerin ücretlerini İşkur’un ödeyeceği, kurumlarında bu kişilere iş sağlayacağı öğrenildi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.