19 Mayıs Cumhuriyetimizin miladıdır

Bu haber 18 Mayıs 2014 - 23:57 'de eklendi ve 595 kez görüntülendi.

 

Ak Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

 

19mayismmiladAk Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınladı.

Özden açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkışı millet olarak varlığımızı güçlendiren, umutları canlandıran, kaderimizi değiştiren, yolumuzu aydınlatan tarihi bir adımdır. Bu yönüyle 19 Mayıs, Cumhuriyet tarihimizin miladıdır. Türkiye, Cumhuriyet’in ilanının ardından geçen süre zarfında önemli kazanımlar elde etmiştir. Bugün Türkiye, demokratik rejimiyle, ekonomik, siyasi ve askeri gücüyle, insan kaynaklarıyla, köklü devlet geleneğiyle, küresel topluma katkılarıyla dikkat çeken, ilgiyle takip edilen bir ülke konumundadır. Gençlerimiz ülkemizin en önemli servetidir. Günümüzün hız ve dönüşüm dünyasında, hem yurt içinde hem yurt dışında bir yarış içinde olacaksınız. Dünyanın her ülkesinde başarılı olmanızın yolunu açacak, özgüveninizi yükseltecek bir donanımla yetişmeniz zorunludur. Bu nedenle, çağın dinamikleri doğrultusunda kaliteli bir eğitim almanıza, değerlerine bağlı, bilinçli ve özgür düşünceli nesiller olarak yetişmenize önem veriyoruz. Gençlere düşen en önemli görev, devraldıkları mirası daha da zenginleştirmek için özveriyle çalışmak, kendilerinden sonra gelen nesillere bugün olduğundan çok daha parlak, kalkınmış, gelişmiş ve müreffeh bir ülke bırakmaktır. Bizlere bu cennet vatanı bırakan Büyük Önder Atatürk başta olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, saygı ve şükranla anıyorum. Siz sevgili gençlerimizin ve tüm milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.