18 Mart Çanakkale Zaferi mesajı

Bu haber 17 Mart 2015 - 0:50 'de eklendi ve 663 kez görüntülendi.

18martMHP Marmaris İlçe Başkanı Kemal Kalemci Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Kadir Tamer

MHP Marmaris İlçe Başkanı Kemal Kalemci Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Kalemci, açıklamasında, Türk milletinin tarih sahnesinde verdiği en büyük mücadelelerinden bir tanesinin Çanakkale de verilen amansız mücadele olduğunu kaydetti.

Çanakkale de gösterilen mücadelenin bir savaştan öteye geçmiş, nesilden nesile aktarılan bir destan olduğuna dikkati çeken Kalemci açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Her bir anında kahramanlık, fedakarlık göze çarpan Çanakkale Savaşlarının neticesinde, Türk milleti Dünya’ya gereken cevabı vermiştir. Türk milletinin vatanı söz konusu olduğunda, genciyle yaşlısıyla neleri başarabileceğini herkes görmüştür. Ecdadımız canları pahasına da olsa, ‘Çanakkale Geçilmez’ sözünü tarihe altın harflerle yazdırmayı başarmıştır.         Bu bakımdan, vatandan vazgeçmenin, vatan toprağını kaderine terk etmenin, siyasi bir başarı gibi gösterilmeye çalışıldığı bugünler de, Çanakkale Savaşlarının sonucunu iyi idrak etmek herkesin yararına olacaktır. Türk milleti Çanakkale de sadece düşmana dur dememiş, aynı zamanda gelecek bin yıl daha bu topraklarda olacağımızı dünyaya ilan etmiştir. Hiçbir zaman Çanakkale’de imkansızı başaranların torunları olduğumuzu unutmayalım. Bu duygu ve düşüncelerimle Çanakkale Şehitlerimizi saygı, rahmet ve minnet ile anıyorum. Mekanları cennet, ruhları şad olsun.”

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.