18 günlük yaşam mücadelesini kazandı

Bu haber 23 Ağustos 2015 - 22:48 'de eklendi ve 1.376 kez görüntülendi.

18gunnnGeçirdiği trafik kazası sonrası, kafa içi travması nedeniyle Muğla Yücelen Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedaviye alınan 42 yaşındaki Ünal Disçi, 18 gündür sürdürdüğü yaşam mücadelesini kazandı.

Hafize Ataseven

42 yaşındaki Ünal Dişçi, kazadan 18 gün sonra yoğun bakım ünitesinden genel servis birimine alındı. Doktorların yaşama ihtimalini çok az gördüğü Ünal Dişçi, ailesinin desteğiyle yeniden hayata dönerek doktorları şaşırttı. Yoğun bakımdaki 18 günlük süreç içerisinde, oğlunu bir an olsun yalnız bırakmayan anne Miyase Dişçi, ümidini hiç kesmediğini belirtti.
Oğlu ile özel olarak yakından ilgilenen anne Miyase Dişçi, 18 gün boyunca yoğun bakım ünitesinin önünden bir an olsun ayrılmayarak, oğlunun iyileşmesi için yoğun uğraşlar verdi. Çocuklarının yaşaması için umutlarını hiç yitirmeyen aile, oğullarını mama ile besleyerek hayata bağladı. Oğlu için adeta hastaneyi evine taşıyan anne Miyase Hanım; “Oğlum 18 gün önce trafik kazası geçirdi. . Kaza olduğu zaman gökyüzü sanki başımıza yıkılmıştı, o kadar çaresizdik ki sadece Ünal’ın yaşaması dışında başka bir düşüncemiz yoktu. Ama yüzünde bir renk vardı ve ben ona tutundum. Hastanede artık herkes umudunu kesmişti Şimdi yavaş yavaş hareket etmeye başladı. Allah bize merhamet etti. Biz mücadelemize devam ettik, inandık. 18 gün yoğun bakımın kapısından ayrılmadım. Ben ne yediysem ne içtiysem oğlumu da öyle besledim” şeklinde konuştu.

Asla Umutlarını Kesmesinler

Umudunu zaman zaman kaybeden Anne Miyase Dişçi, umutlarını korumaya çalıştıklarını ifade ederek, “Ünal gibi hastaların özel bakım ihtiyacı var. Hiç bıkmadan özveriyle, hijyenik ortam sağlayarak, beslenmesine dikkat ederek hasta bakımı yapılmalı. Allah binlerce kere bıkıp usanmadan Ünal’ı hayata döndüren doktorlarımızdan razı olsun. Yoğun Bakım Doktorları Murat Karakuş, Sabiha Ercan, Beyin Cerrahi Uzmanı Emre Korkmaz ve Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Belgin Tanöz, Sorumlu Hemşire Gülderen Konca ve tüm yoğun bakım hemşireleri, hasta bakıcıları, servis hemşirelerinin oğlumun üzerinde emekleri var. Haklarını helal etsinler ” dedi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.