17 Aralık 2013 Olayının İkinci Yıl Dönümü

Bu haber 24 Aralık 2015 - 0:56 'de eklendi ve 1.104 kez görüntülendi.
Hüseyin Nizamoğluhuseyinnizamoglu@hamlegazetesi.com.tr
Nerede Kalmıştık

17 Aralık 2013’de hükümeti devirme amaçlı kirli operasyonun üzerinden 2 yıl geçti, üçüncü yıla girdi. Malumlarınız olduğu üzere, 7 Şubat 2012 MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ı gözaltına alıp, Hakan Fidan üzerinden dönemin Başbakan’ı Tayyip Erdoğan’ı tutuklamak ve “bileklerine kelepçe takmak” isteyen paralel ihanet çetesi bu kumpasta başarılı olmayınca “Taksim’deki Gezi Parkı” üzerinden Gezi Zekâlı’ları kışkırttı ve yeni bir darbe girişiminde bulundu. Hiç kimse laga luga yapmasın, Gezi Parkı eylemlerinin kesinlikle “Çevre ile Ağaç ile bir ilgisi yoktur… Bir tiyatrocunun gayet net bir şekilde özetlediği gibi; “Mesele ağaç değil, sen hala anlamadın mı arkadaş? Haydi gel!” Anlayacağınız mesele “ KALKIŞMA”idi. Ve maalesef paralel ihanet çetesi tarafından kurulan bu kumpasta, kendilerini gezi zekalı diyen gençlerde taşeron ve piyon olarak kullanıldı! Gezi Parkı’na kurdukları çadırların, paralelci polisler ve zabıtalar tarafından yakıldığını bile anlamadılar!

HEDEF TAYYİP ERDOĞAN’DI!
Bu kalkışma, cepheye özellikle sürülen birkaç “Alevi Gencin Ölmesi” ile Türkiye geneline yayılmak istenmiş olsa da, başarıya ulaşamadı! Oysa Ak Parti hükümeti mutlaka devrilmeli, Tayyip Erdoğan ortadan kaldırılmalı, ya da tutuklanmalı, bileklerine kelepçe takılıp zindana atılmalıydı. Çünkü Erdoğan ONE MİNUTE demişti.
Çünkü Erdoğan;
Dünya 5’den büyüktür demişti. Çünkü Erdoğan, IMF’ye olan borçları ödemişti.
Çünkü Erdoğan, 1915’lerde yapılan ameliyatın dikişleri patlamaya başladı. Biz, bu topraklarda yeni bir ameliyata izin vermeyiz demişti. O halde icabına bakılmalı idi. Haçlı, Siyonist ittifakının taşeron, etikçi ve piyon olarak kullandığı paralel ihanet çetesi MİT krizi ve Gezi kalkışmasında başarılı olamayınca; Erdoğan’ı ortadan kaldırmak için bu defa 17-25 Aralık operasyonlarını tezgahladı!
İddialara göre, Türkiye’deki yatırımlarda 100 milyar Dolar yolsuzluk yapılmış, rüşvet alınmıştı! Ne var ki, hiç kimse sormadı. Belediyelerde dahil Türkiye’de yapılan toplam yatırımların tutarı 42 milyar dolardır. Nereden çıkardınız 100 milyar doları?
Uzatmayalım, ayakkabı kutuları, para sayma makinaları ve bagajlar dolusu klasörler ile bir algı operasyonu yürütüldü! Kendilerine o kadar güveniyorlardı ki, Erdoğan ya kalp krizinden ölecek ya da yurt dışına kaçacaktı. Ama hiçbir şekilde, 30 Mart seçimlerini göremeyecekti. Aradan 2 yıl geçtikten sonra, bugün görüyoruz ki, yurt dışına kaçan Erdoğan değil, paralel ihanet çetesinin yöneticileri oldu!
GEZİ PARKI OLAYI
Gezi Parkı olayını yurt geneline yaymaya öyle gayret ettiler ki, biz buna bu kadar önem verildiğini, Muğla’daki yürüyüşlerden anladık. Yürüyüşleri belediye başkanı organize etmiştir. Geceleri belki bir hafta yürüdüler. Yahu bunlar ne diye yürüyor? diye kendi kendime sordum ve düşündüm. Meğerse yukarda anlatıldığı gibi dertleri Erdoğan’ı yıkmak, yakmak, öldürmekmiş!.. CHP Genel Başkanı Gezi Parkı’nda söylenmişti; “BU HÜKÜMET’İ YIKMADAN BURADAN GİTMİYORUZ!..”
Çabuk unutan milletiz doğrusu, konu açılırsa hemen geçmişte olan rezalet önümüze dökülüveriyor.
Koca Türkiye AKP demiş. Yalnız, üç vilayet Muğla-Aydın-İzmir belediyeleri CHP’ye yetiyor. Ama, Muğla’da bir sanayi kurulamıyor. Denizli’ye imreniyoruz. Bu kadar da olmaz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.