16 yaşında 82 sabıkası var Sabıkada Rekora Koşuyor

Bu haber 08 Mayıs 2014 - 23:52 'de eklendi ve 1.752 kez görüntülendi.

 

16yasindaMuğla’da, iki kere cezaevine giren ve hakkında 82 hırsızlık sabıkası bulunan 16 yaşındaki M.K. bu kez Menteşe İlçesi’nde son 3 ayda 14 evde gerçekleşen hırsızlık olayının faili olarak polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. 14 ev hırsızlığın faili olarak gözaltına alınan M.K., ifadesinin alınmasının ardından hakim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi.
Kadir Tamer
Muğla’da 16 yaşında olmasına rağmen 2 kez cezaevine giren ve hakkında 82 hırsızlık olayından sabıkası bulunan M.K., Menteşe İlçesi’nde 14 evde gerçekleşen hırsızlığın faili olarak yakalanarak gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde son üç ay evde 14 evde gerçekleşen hırsızlık olaylarının faillerinin yakalanması için polis tarafından geniş kapsamlı çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonucunda Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 14 hırsızlık olayının apartmanların zemin kat ve bodrumun katında bulunan evlerde aynı yöntem ile gerçekleşmesi nedeniyle olayın aynı kişi tarafından gerçekleştirildiği ihtimali üzerinde durdu. Hırsızlık olayının zanlısının belirlenmesi ve yakalanması için başlayan çalışmalar sonucunda geçtiğimiz hafta bir evde meydana gelen hırsızlık olayının faili güvenlik kameralarına yakalandı. Polis tarafında incelenen güvenlik kameralarında olayın failinin daha önceden iki kez cezaevine giren ve hakkında 82 hırsızlık olayından sabıkası bulunan M.K. olduğu tespit edildi.
Marmaris’te yakalandı
14 ev hırsızlığın failinin tespit edilmesinin ardından ekipler 16 yaşındaki M.K.’nın yakalanması için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar sonucunda M.K.’nın Muğla’nın Marmaris İlçesi’nde bulunduğu tespit edildi. Bu bilgi üzerine harekete geçen ekipler Marmaris’te M.K.’yı pazar yerinde gezerken yakalayarak gözaltına aldılar. Yaşının küçük olması nedeniyle Muğla Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından ifadesi alınan M.K.’nın 14 eve hırsızlık amacıyla girdiğini itiraf ettiği öğrenildi. İfadesi alınan zanlı hâkim karşısına çıkarılmak üzere adliyeye sevk edildi. Adliye binası önünde kendisini görüntülemek isteyen gazetecilere ellerini yüzünü kapatarak kendisini gizlemeye çalışan 16 yaşındaki M.K. gazetecilerin ‘neden hırsızlık yapıyorsun’ sorusunu ise yanıtsız bıraktı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.