16. Uçurtma Şenliği

Bu haber 27 Nisan 2015 - 0:19 'de eklendi ve 775 kez görüntülendi.

ucurtmaMuğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü bünyesindeki ‘Sevgi evleri’nde kalan çocuklar, Akyaka sahilinde eğlenceli bir gün yaşadı. Palyaçolar eşliğinde eğlenceye doyan çocuklar, sahilde uçurtma uçurmanın keyfini yaşadı.
İlkay Yıldız
Muğla Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası etkinlikleri kapsamında bünyesindeki Sevgi Evlerinde kalan çocuklar için Ula’nın Akyaka Mahallesi sahilinde ‘Uçurtma şenliği’ düzenledi. Sahilde koruyucu aileleri ile birlikte gelen çocuklar için folklor gösterisi, canlı müzik eşliğinde oyun, uçurtma şenliği ve spor müsabakaları düzenlendi.
Folklor gösterisi ile başlayan etkinliğe hafta sonu olması nedeni ile katılım fazla olurken, çocuklar ve aileler uçurtmaları sahilde uçurarak ve düzenlene yarışmalara katılarak haftanın stresini attı.
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Muğla Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi ve Çocuk Evlerinde kalan çocuklarımız ile ilgili bu 16.sını düzenlediğimiz Uçurtma Şenliğini düzenlediklerini belirterek şöyle devam etti, “ Amacımız çocuklarımızın toplum ile kaynaşması 23 Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını içine alan bir etkinliğimizdir. Gördüğünüz gibi yarışmalarımız var, Çuval, halat çekme ve uçurtma yarışması. Amacımız çocuklarımız çocuklarımızın topluma yararlı birer birey olması”.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.