“O makamı hak etmiyorsun”

Bu haber 20 Eylül 2013 - 0:00 'de eklendi ve 2.076 kez görüntülendi.
Özcan Özgürozgurmugla@hotmail.com
Özgürce

Sözün sahibi ben değilim.

CHP’nin atama Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan böyle demiş:
O makamı hak etmiyorsun.

Kime demiş?

CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk’e… (!)

Akıl alacak gibi değil. Atanmış milletvekili seçilmiş il başkanına “O makamı hak etmiyorsun” diyor!

xx        xx        xx

Bu köşede benim eleştirilerimden nasibini almayan kalmadı. AK Parti Milletvekilleri Ali Boğa ve Prof. Dr. Yüksel ÖzdenMHP Milletvekili Mehmet ErdoğanCHP Milletvekili Prof. Dr. Nurettin DemirBelediye Başkanı Osman GürünMHP İl YönetimiAK Parti İlçe Başkanı Mustafa Çelebi ve İl Başkanı Nihat Öztürk… Hiç birisini de kişilikleri ile ilgili eleştirmedim. Hakkım yok… Eleştirilerim seçilmişlikleri ile ilgili oldu… Hepsi nasibini aldı, ama hiç biri bana “Sana o köşe yakışmıyor.” demedi.

Ha bir de CHP Büyükşehir Belediye Başkanı aday adaylarından Dr. Ali Arslan var. Bir konuşmasında “yerel basından nefret ediyorum” dedikten sonra, tepkiler karşısında kendisi ile ilgili hiçbir eleştirim olmadığı halde, nefret ettiği iki gazeteciden birinin ben olduğumu vurguladı. Ben hala O’ndan nefret etmiyorum

Bir de meslek odası başkanı var. O da ben ve bir meslektaşım ile ilgili “Onları gazeteciden saymıyorum” dedi. Adını vermiyorum. Çünkü ben de onu oda başkanından saymıyorum

Bu köşeden en çok eleştirdiğim kişi ise (daha yeni 12 Eylül günü eleştirdim) CHP İl Başkanı Mustafa Öztürk oldu. O da “Sana o köşe yakışmıyor” demedi. Gazeteciden saymadığını da söylemedi. Küsmedi bile…

“Demokrat” olmak, demokrasiyi içselleştirmek kolay değil…

xx        xx        xx

CHP’nin atama Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP İl Başkanı Öztürk’ün makamını hak etmediğini sosyal paylaşım sitesinde açıklamış. Açıklama Yatağan’da bir yerel gazetemizde yayınlandı. Gazetenin haberinde “CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan Facebok sayfası üzerinden yaptığı açıklamayla CHP Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk’ü yerden yere vurdu.” deniliyordu.

Nasıl olur?.. Bir CHP Milletvekili tüzük gereği ‘amiri’ konumundaki yöneticisini nasıl yerden yere vurur?.. Haklı bile olsa, bunun yeri sosyal paylaşım sitesi mi olur?

Acaba çok değerli milletvekilimizi bu denli öfkelendirdiği için ben de şimdi kalkıp, fırsat bu fırsat deyip, İl Başkanı Öztürk’ü yerden yere vursam mı? (!)

xx        xx        xx

CHP İl Başkanı Öztürk, partisinin atama milletvekili Sayın Aldan’ı nasıl ve neden bu denli öfkelendirmiş olabilir? Sayın Vekil adını vermemiş, ama bir ilçe başkanı sosyal paylaşım sitesinde galiba atama vekilimiz ile ilgili bir söz paylaşmış. İl Başkanı Öztürk’te o sözü beğenmiş. Vay sen misin beğenen… Sayın atama vekilimiz açmış ağzını, yummuş gözünü… Kendi paylaşım sitesinde öfke estirmekle kalmayıp, kendisinden yayınlama izni isteyen gazeteciye de “Al yayınla” demiş. (!) Bravo…

xx        xx        xx

CHP’nin atama Muğla vekili Aldan’ı kızdıran paylaşımın ne olduğunu araştırmadım. İlçe başkanının kim olduğunu da araştırmadım. Zaten Sayın Aldan’ın sitesindeki paylaşımından kim olduğu anlaşılıyordu. O ilçe başkanı, ön seçimi geçtiği halde ikinci defa Muğla Milletvekili olma hakkının gasp edilmesine neden olduğu Fethiye İlçe Başkanı Emrah Doğu

Muğla’nın kaderi bu… Öteki partilerde de milletvekilleri ile il başkanlarının, ilçe başkanlarının pek seviştikleri söylenemez. (!) Ama onların milletvekilleri il başkanlarına, ilçe başkanlarına sosyal paylaşım sitelerinden savaş açmıyorlar!

Şimdi Sayın Aldan’a, ortada bir suç varsa İl Başkanını ve Fethiye İlçe Başkanını disipline ver, diyeceğim, ama kendisi CHP’nin Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı. (!)

xx        xx        xx

Yatağan’daki gazetenin haberinden öğrendiğime göre, CHP’nin 90. Kuruluş Yıl Dönümü’nde İl Başkanlığı’nca düzenlenen yemeğe katılmayan Milletvekili Aldan ile ilgili spekülatif haberler yapılmış. Konuya açıklık getirmek istemiş. Paylaşım sitesinde de “Öncelikle Ankara’da olduğumdan yemeğe katılmadığım biçimindeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Gerçekte protesto amacıyla Muğla yemeğinde bulunmadım.” demiş.

Yemeği kim düzenlemiş olursa olsun, CHP’li bir milletvekilinin partisinin kuruluş yıl dönümü yemeğini protesto etme hakkı var mıdır? Bu suç olmaz mı?

Zaten seçildiğinden beri kendisini Muğla’da gören yok. Bizim gazetenin kapısının nereden açıldığını bütün seçilmişlerimiz bilir, ama Sayın Aldan bilir mi?

Hiç değilse partisinin gecesinde görünmesi kendisi için yararlı olabilirdi…

xx        xx        xx

Yine habere göre, CHP Genel Merkezi’nde Muğla’da belediye başkanı adaylarının hangi yöntemle görüşüleceği ele alınırken, bazı Muğla Milletvekilleri bazı ilçelerde atama, bazı ilçelerde ön seçim isterken, Sayın Aldan buna karşı çıkmış. Sayın Aldan sitesindeki paylaşımında bu konuda şöyle demiş:

“… bir süreden beri hiç bir etkim olmadığı halde Bodrum Belediye Başkanının partiye katılımını benim organize ettiğimi, sırada Fethiye Belediye Başkanının olduğu dedikodusunu pompalıyordu. İthal aday girişimine başından beri karşı olmama ve bunu sayısız kereler tekrarlamama rağmen, bu asılsız haberlerin yayılmasının elbette bir nedeni vardı. Aslında bu lafları yayanlar perde gerisinde ithal adaylarla anlaşanlardı. Öte yandan bu toplantıda takındığım tutum dolayısıyla, karakteri tüm Muğla tarafından ve özellikle Fethiye’ce bilinen bir ilçe başkanı tarafından facebook aracılığıyla bana yönelik olarak hakarette bulunuldu.

Yaaa… Sayın Aldan o atamacıları da açıklamalı… Bütün Muğla onları tanımalı…

Doğrusu Sayın Aldan’ın o ‘Fethiye’ce bilinen ilçe başkanını’ da anlaması gerekirdi. ‘Atama’ o ilçe başkanının iki kere canını yaktı. Demek ki ‘atanan’, atanması ile hakkı yenenin halinden anlayamıyor…

xx        xx        xx

Yine habere göre Sayın Aldan paylaşımında “Öncelikle belirtmek isterim ki, bir milletvekiline hakaret parti suçudur ve gereği il yönetimince bir an önce yapılmalıdır.” da demiş. Eee ne de olsa Sayın Aldan eski DGM Savcısı!.. Sayın Aydan şöyle devam etmiş:

Hakarete yönelik en anlamlı sözü yüzyıllar öncesinden yüce insan Mevlana söylemiştir: ‘Önce lafa bakarım laf mı diye, sonra lafı söyleyene bakarım adam mı diye’.. Beni üzen bir husus da, bu facebook mesajının, Muğla il başkanı Mustafa Öztürk tarafından beğenilmiş olmasıdır. Bir hakareti yapmak kadar, bunu onaylamak da suçtur. Ey! il başkanı; Unutma seni seçenler birkaç kişiden ibaret değil ve de konumun gereği Genel Başkanımızı temsil eden biri olarak bu tür bir davranışla o makamı hak etmiyorsun.

.. lafı söyleyene bakarım adam mı” sözü, kendisini ilçe başkanlığına ve hakkının gasp edildiği milletvekili seçiminde sıralamada üçüncü sıraya getirenlerin ‘adam’ dedikleri adama hakaret ve suç olmayabilir. Peki genel başkanınızı temsil eden seçilmiş il başkanınıza “.. o makamı hak etmiyorsunuz.” demek ne olur? (!) Ben eski savcı değilim. Bilemem. Ya biri kalkar da Sayın Aldan’a “Muğla Milletvekilliği makamına yakışmıyorsunuz” derse suç olur mu?.. Ayrıca merakıma bağışlayın:

CHP Özelleştirmeye karşı. Ama CHP’li belediyelerin neredeyse birimlerinin önemli bölümlerini özelleştirmiş durumda… CHP özel yetkili mahkemelere ve DGM’lere de karşı. Ama Sayın Aldan eski DGM Savcısı… Bu durumda kimi, kimleri disipline vermek gerekir?

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

4 ADET YORUM YAPILDI
murat taymaz 20 Eylül 2013 / 11:22

ben milas chp genclık kolları baskanlıgı yaptım secimle geldım ama atanmıs il genclık kolları bizi gorevden aldılar vede bir kumpas kurarak bu isln basımdada il baskanı da var vekilimlzin dedigi 5ibl masum ayaklarında partinin degil sahıslara gore hareket ediyorlar genel baskanımızın posterini bile asmaktan cekinen kisileri savunuyosunuz

reşat öztepe 21 Eylül 2013 / 10:07

Değerli ağabeyim;yazılarınızı okuyorum,keyif alıyorum.svenin olduğu kadar sevmeyenin de olabilirve doğaldır.Acak bendeniz yeni köşe yazarlığına başlamış bir arkadaşınz ve çömeziniz olarak (ben çömezliğe abul ederseniz) sizi sevenlerdenim ve hep öyle kakacağım.şuanda birlikte olsydım ellerinizi kisini birden öperdim.zira tuşlara o ellerin parmakları basar.HELALİN VAAAAR.demekten kendimi alamıorum.Yinede ve her şeye rağmen,Gazetecilik mesleğiizde önünüzde duramayan çok kişi var amma,sizi geçemeyecek demiyeyim,sizin bir muadiliniz bile yoktur.sağolasınız.varolunuz.Yğce yaradanım sana birazdaha sağlık versin.

tülin koç 26 Eylül 2013 / 21:35

gazeteci oldugunu ıdda edıyorsun vekılı muglada hıc gormedıgını soyluyorsun ,sen gormemıs olabılırsın sıcak koltugundan kalkmadıgın bellı, tamam kalkmıyorsunda ınsan bı zahmet oturdugu yerden vekılın paylasım sıtesıne gırıp neler yapıyor nerelerde bı takıp eder .kusura bakma arkadas kımse sana gelıp senı pıspıslamak zorunda degıl bence sen bı zahmet sokaklara ın neler dondugunu gor.tamamen yandas sozlerle ınsanları karalama

efe secer 07 Ocak 2015 / 03:05

gazeteci olduğunu idda eden arkadaş sen Ömer beyi ağzına bile alma. gazeticilik vasıflarını ögren bence sen . aklına geldiği gibi sallama, heralde senin gazetecilik anlayışın oturduğun yerde kafana göre yazı yazmak. madem odandan çıkamıyorsun bi zahmet vekilimizin sosyal ağlardaki sitesini ziyaret ette nerelerde geziyor kimlerin içinde gör. oturduğun yerde sallamayı kes. böyle değerli vekil 100 yılda bir gelir. anca oturdugun yerden dolmuşa binip taraflı tarafsız içi boş yazılar yazma.zaten sizin gibiler yüzünden bu ülke bu durumda.