15 yıllık içme suyu hattı yenileniyor

Bu haber 03 Şubat 2018 - 3:26 'de eklendi ve 663 kez görüntülendi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi MUSKİ ekipleri, Yatağan Hacıveliler Mahallesi’ndeki 20 kilometre uzunluğa sahip içme suyu hatlarında yenileme, bakım ve onarım çalışması yapıyor.
Haber Merkezi

Muğla Büyükşehir Belediyesi il genelinde içme suyu altyapı yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor. İl genelinde yürütülen çalışmalar kapsamında Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından Yatağan ilçesi Hacıveliler Mahallesi’nde 15 yıldır kullanılmayan yaklaşık 20 kilometre uzunluğa sahip içme suyu hatları üzerinde yenileme, bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor.
Hacıveliler Mahallesi’nde, MUSKİ Genel Müdürlüğü tarafından 2 aydır devam eden çalışmalarla, mahallede bulunan Karaveliler, Topallar, Abazlar, Aydaban, Çakırlar ve Cami mevkilerinin su sorunları ortadan kalkacak. Şu ana kadar içme suyu yenileme, bakım ve onarım çalışmaları sonucunda Karaveliler, Abazlar ve Topallar mevkiindeki çalışmalar sona ererek hatlara su verildi. Ayrıca Aydaban, Çakırlar ve Cami mevkilerinde devam eden çalışmalar sonucunda mahallenin su sorunu tamamen ortadan kaldırılacak.
Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada: “Hacıveliler Mahallesine içme suyu hattı ilk olarak 2003 yılında İl Özel İdaresi tarafından yapıldı. Ancak hattın devreye alınmaması nedeniyle hatlar kullanılamaz hale geldi. Mahallede bulunan vatandaşlarımız yaklaşık 15 yıldır dağdan gelen cazibeli su ile ihtiyaçlarını karşılamaktalar. MUSKİ ekiplerimiz, Yatağan ilçesinde bulunan Dipsiz su kaynağından alınacak suyu Hacıveliler Mahallesi’nin deposuna aktararak içme suyu hattını devreye alacak ve mahallenin su sorunu tamamen ortadan kalkacak” ifadeleri yer aldı.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.