15 Temmuz şehidinin kardeşine Türk Bayrağı

Bu haber 15 Temmuz 2017 - 1:16 'de eklendi ve 529 kez görüntülendi.

Köyceğiz Kaymakamı ve Ortaca Kaymakam Vekili Gürkan Demirkale, 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sokağa çıkın çağrısına uyarak, evden çıkan demokrasi şehidi Adil Büyükcengiz’in, Ortaca’da yaşayan kardeşini ziyaret etti.

Dalyan Mahallesinde yaşayan şehit kardeşi Abdulkadir Büyükcengiz’i ziyaret eden Kaymakam Demirkale, şehidin kardeşine Türk Bayrağı takdim etti. Ziyarette, Kaymakam Demirkale’ye, Ortaca İlçe Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, İlçe Jandarma Komutan Vekili Kıdemli Başçavuş İsa Yılmaz, Köyceğiz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halil Karanfiloğlu ile Ortaca Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Hanife Durak eşlik etti.
Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan’ın şehit ailesi için hazırlattığı Türk Bayrağı’nı, Kaymakam Gürkan Demirkale’den teslim alan, şehit kardeşi Abdulkadir Büyükcengiz’in duygulandığı gözlendi. Kaymakam Demirkale, Devletin tüm kurumları ile vatan için canını, kanını feda eden kahramanların ve ailelerinin yanında olduğunu belirtti. Şehit kardeşi Büyükcengiz ise, “Kardeşimi vatan için, bayrak için toprağa verdik. Çok duygulandım, unutulmamak ve hatırlanmak çok güzel, bir canımız değil bin canımız bu güzel vatanımıza, milletimize feda olsun. Yeter ki bizi acılarımızla baş başa bırakmasınlar devletimizin bizim yanımızda olduğunu bilmek bizi mutlu ediyor” dedi. (İHA)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.