145 Bin 406 Öğrenci Ders Başı Yaptı

Bu haber 05 Şubat 2018 - 23:52 'de eklendi ve 775 kez görüntülendi.

Muğla’da, 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi başlamasıyla 778 okulda, 12 bin 26 öğretmen ve 145 bin 406 öğrenci için ikinci dönem  ilk ders zili çaldı.

Muhittin Direk

Muğla’da, 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci dönemi başlamasıyla 778 okulda, 12 bin 26 öğretmen ve 145 bin 406 öğrenci için ikinci dönem  ilk ders zili çaldı.

Menteşe ilçesinde, 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci dönem  başlaması nedeniyle Muğla Valisi Esengül Civelek yönetimindeki heyet Nazmi Zehra İyibilir Okulunu ziyaret ederek ikinci döneme başlayan öğrencileri yalnız bırakmadılar.

Ziyarette Muğla Valisi Esengül Civelek’e, Vali yardımcısı Rıza Dalan, Jandarma Alay Komutanı Tuğgeneral Coşkun Sel, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci, İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, daire müdürlerinin yanı sıra Nazmi Zehra İyibilir Okul Aile Birliği Başkanı Oya Akgün eşlik etti.

Sınıflara ziyarette bulunan Vali Esengül Civelek, öğrenciler ile bir süre sohbet etti. Vali Esengül Civelek, 2017-2018 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi eğitim camiasına hayırlara vesile olmasını ifade ederek, öğrenci ve öğretmenlere başarılar diledi.

Mutlu gelecek

Muğla Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci 2017/2018 eğitim ve öğretim yılı ikinci dönemin huzur içerisinde ve başarılı geçmesi temennisinde bulundu. Ekinci, “Eğitim camiası olarak görevimiz ‘Ya İstiklal, Ya ölüm’ düsturuyla kurulmuş ülkemizin ve cumhuriyetimizin her alanda gelişmesi, muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkması için başarılı, kendinden emin, milli ve manevi değerlerine sahip çıkan; sağlıklı, başarılı ve mutlu insanlar yetiştirmektir. Bu manada ilimizde 12 bin 273 öğretmenimizle, 150 bin 687 öğrencimize mutlu bir gelecek sunmanın gayreti içerisindeyiz. Öğrencilerimizi bilimsel anlamda yetiştirirken, özgüveni yüksek bilişsel, sosyal, ahlaki, duygusal ve dilsel gelişimlerini destekleyerek sosyalleşmelerine katkı sağlamak, olumsuz ortamlardan uzak tutmak ve kötü alışkanlıklar edinmelerini önlemek çabası içerisindeyiz. Bu kapsamda üniversitelerimizle, yerel ve ulusal ajanslarla, eğitime katkı sunmak isteyen sivil toplum kuruluşlarımızla, diğer kamu kurumlarımız, belediyelerimiz ve değerli basın kuruluşlarımızla iş birliği ve iletişim halinde bulunuyoruz” dedi.

Ekinci konuşmasına şöyle devam etti:

“Milli Eğitim Temel Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde eğitim ve öğretim konusunda sözü, fikri ve çabası olan herkese kapımız açıktır. Okullarımızda eğitim öğretim faaliyetleri devam ederken çocuklarımıza sağlıklı ve güvenli bir ortam sunmak adına sürekli bir gayret içerisindeyiz. Okul güvenlik kameraları sık sık kontrol edilmekte, okullarımıza özel güvenlik personeli görevlendirilmekte, bize ulaşan şikâyet ve talepler en hızlı biçimde çözümlenmekte ve cevaplanmaktadır. Eğitim kurumlarımızın fiziki koşullarının iyileştirilmesi, ikili eğitimin kaldırılması, zorunlu okul öncesi eğitime geçiş çalışmaları aralıksız sürdürülmektedir. 2018 yılı ilimiz eğitim kurumlarının fiziki mekânlarının geliştirilmesi açısından benzeri olmayan yoğunlukta geçecektir. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim-öğretim döneminin başarılı ve huzur dolu geçmesini temenni ediyorum.”

19 Ocak’ta karne alan Muğla’daki 150 bin öğrenci, zorlu bir ikinci dönem için ders başı yaparken, okullar 8 Haziran 2017 Cuma günü yapılacak karne töreni ile sona erecek. Muğla genelinde 12 bin 773 öğretmen ve 150 bin 687 öğrenci bulunuyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.