14.04.2014’te mutluluğa evet dediler

Bu haber 14 Nisan 2014 - 20:24 'de eklendi ve 2.403 kez görüntülendi.

nikah615656565Muğla’da Ece ve Ersin çifti Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in şahit olduğu nikah töreninde 14.04.2014 tarihinde saat 14:14’te mutluluğa evet dediler.

Hasan Telli

Ece Fettahlar ve Ersin Erbay çifti Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer’in şahit olduğu nikah töreninde 14.04.2014 tarihinde saat 14:14’te mutluluğa evet dediler.

Nikah törenine Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Kültür Koruma Müdürü Fikret Gürbüzer, Hatice Fettahlar, Ergün Fettahlar, Sual Dural, Ramazan Erbay ve davetliler katıldı.

İskender Alper Konakaltı Kültür Merkezi Nail Çakırhan Salonunda çok sayıda davetlinin katıldığı genç çiftin nikahları kıyıldı. Gelin ve damadın nikah şahitliğini Vali Mustafa Hakan Güvençer ve Kültür Koruma Müdürü Fikret Gürbüzer yaptı. Nikah töreninin ardından konuşan Vali Mustafa Hakan Güvençer evliliğin önemine değindi.

Vali Güvençer, “Şimdi arkadaşlarımız hiç böyle sözün uzatılmasını istemezler ama adet oymuş bu aile cüzdanının takdiminde bir kaç bir şey söylemek ortak belli düşüncelerimizi dile getirmek gerekiyor. Aslında bu salonun, bu ambiyansın şuan da Sultan’ı ve Padişah’ı onlar. Genç çocuklarımız önce yüreklerini sonra ellerini birleştirmişler bize ve herkesin huzurunda ağır bir sorumluluk yüklediler. Elbette onlara yuvalarını çatmak yollarını birleştirmek kalmış. Genç çiftimizi, her iki aileyi yürekten kutluyorum. Ömür boyu hatta sadece bu dünyada değil iki cihan sadedi duamız vardır ve genç çifte bende her iki cihanda saadetler diliyorum. Onlar bizim huzurumuzda sadakat yemini ederek bu yuvayı sapa sağlam devam ettirmenin sözünü verdiler” dedi.

Mustafa Hakan Güvençer, yuvayı dişi kuş yapar yapanda erkek kuştan daha fazla korur inşallah bu aile cüzdanı şuan da bizlerin huzurunda, mutlulukla, dualarımızla bu ailenin tapu senedi gibi olur dedikten sonra Nikah Cüzdanı’nı geline teslim etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.