134 geçici işçi kadrosuna 4 bin başvuru

Bu haber 29 Mayıs 2014 - 0:07 'de eklendi ve 1.083 kez görüntülendi.

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından yangın sezonunda Muğla ve Aydın’da çalıştırılmak üzere açılan 134 kişilik geçici işçi kadrosuna rekor sayıda başvuru yapıldı. 134 kişilik geçici işçi kadrosuna 4 bin 673 kişi başvurunca 134 kişilik kadro için Kapalı Spor Salonu’nda 402 ismin belirlenmesi amacıyla kura çekimi gerçekleştirildi.  Kura çekimi ile belirlenen 402 kişi Haziran Ayı’nda yapılacak mülakatın ardından 134 kişilik işçi kadrosuna alınacak.

Kadir Tamer

Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Muğla ve Aydın’da yangın sezonunda çalıştırılmak üzere açılan 134 kişilik geçici işçi kadrosuna 4 bin 673kişi başvuru yaptı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 2014 yılı yangın sezonunda çalıştırılmak üzere 92 arazöz şoförü, 38 yangın söndürme işçisi, 2 kepçe operatörü, 2 traktör şoförü olmak üzere 134 geçici işçi kadrosu açıldı. Muğla Orman Bölge Müdürlüğü’nün sorumluluk alanında bulunan Aydın ve Muğla’da çalıştırılmak üzere açılan 134 kişilik geçici işçi kadrosuna 4 bin 673 kişi başvuru yaptı. Başvuru sayısının yüksek olması nedeniyle Muğla Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 4 bin 673 başvuru sayısının 402’ye düşürülmesi amacıyla kura çekimi yapılması kararı alındı. Bu karar üzerine kura çekimleri Muğla’nın Menteşe İlçesi’nde bulunan Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Sabah saatlerinde başlayan ve akşam saatlerine kadar devam eden kura çekimleri heyecanlı saatlerin yaşanmasına neden oldu. İlk olarak kura çekimlerine katılacak olan işçi adaylarının isimleri kâğıt üzerinde tek tek okunduktan sonra şeffaf bir sandık içine atıldı. Bu işlemin tamamlanmasının ardından kura çekimlerine geçildi.

Spor Salonunda büyük heyecan yaşandı 

Kura çekimlerinin başlaması ile birlikte kuraya katılan adaylar büyük heyecan yaşadılar. Spor Salonuna yakınları ile birlikte gelen işçi adayları saatlerce isimlerinin okunmasını büyük bir heyecan içinde beklerken, kura çekim işlemlerinin uzaması nedeni ile bazı işçi adaylarının salonda uyumaya başladıkları gözlerden kaçmadı. Kurada ismi okunan işçi adayları büyük bir sevinçle mutluluklarını yakınları ile paylaştı.

Muğla Orman Bölge Müdür Vekili Özkan Şahin, “Toplamda 134 yangın işçisi alacağız. Kırım, arazöz, traktör operatörü, kepçe operatörü gibi yangında ilk müdahalede bulunacak işçi alımının kurasını yaptık. 118 işçinin kurasına 4 bin 673 toplam müracaat oldu. Seydikemer’den Milas’a kadar her ilçeden ayrı ayrı müracaatlar oldu. İş-Kur Müdürlüğü aracılığı ile başvurular yapıldı. Müracaatın fazla olmasından dolayı noter kanalıyla kuralar çekildi. Bizim talep ettiğimizin 3 katında kura çekilecek. 3 katı kadar da yedek seçilecek. Bunların sonucunda eğitim yapılacak. Daha sonra arkadaşlarımızı yangın sezonuna hazır haline getireceğiz. Kura çekimini hiçbir dedikoduya meal vermeden noter huzurunda gerçekleştirdik. Kuraların hepsi kamera önünde gerçekleştiriliyor. Sadece kurada çıkanlar değil çıkmayanlarda tek tek okunuyor. Kimin ismi olup olmadığı tek tek bakılıyor. Kuraların ardından bir mülakatımız olacak. Kim nerde çalışacaksa bununla ilgili mülakattan geçecekler” dedi.

6 ay görev yapacaklar

Yapılan kura çekimi 4 bin 673 kişilik başvuru sayısı 402’ye düşürüldü. Kurada ismi çıkan geçici işçi adayları Haziran Ayı’nda yapılacak mülakat ile geçici işçi kadrosuna alınacak 134 kişi tespit edilecek. Geçici kadroya aşınan işçiler yaklaşık 6 ay görev yapacaklar. Ayrıca 134 geçici işçiden118’nin Muğla’da 16’sının ise Aydın’da görev yapacağı öğrenildi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
selahi daşdemir 29 Mayıs 2014 / 21:18

ismi çıkanları yayınlanacakmı