12 yılda Muğla’ya 8 milyar liralık yatırım

Bu haber 06 Ağustos 2014 - 1:25 'de eklendi ve 1.089 kez görüntülendi.

babsbakannn‘Başbakan Erdoğan Muğla’da

12 yıllık Başbakanlık döneminde Muğla’ya 8 milyar liralık yatırım hamlesini gerçekleştiren Cumhurbaşkanı adayı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Muğla’da vatandaşlar ile bir araya geliyor. 12 yılda ulaştırma, haberleşme, eğitim, sağlık, adalet, orman ve su işleri, enerji, çevre, TOKİ, tarım ve hayvancılık, spor, turizm, vakıflar, teknoloji, KÖYDES, spor, üniversite ve birçok alanda 8 milyar liranın üzerinde yatırıma imza atan Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan Menteşe İlçesi’nde eski garaj alanında saat 17.30’da gerçekleştireceği miting ile vatandaşlara hitap edecek.

Kadir Tamer

Muğla’ya 12 yılda 8 milyar liralık yatırım hamlesini gerçekleştiren Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Muğla’da vatandaşlar ile bir araya geliyor.

Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ı Muğla’dan ağırlamaktan büyük bir gurur duyduklarını kaydeden Ak Parti Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal, Muğlalı hemşerilerini gerçekleşecek mitinge davet etti.

Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakan olarak son kez halka hitap edeceğini kaydeden Ünal, “Yeni Türkiye hedefine yorulmadan, bıkmadan, yılmadan ilerleyen Türk halkımızı ırk, din, mezhep ayırmadan aynı çatı altında birleştiren Başbakanımız, Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan, bugün Muğla’da hemşerilerimize son kez Başbakan olarak seslenecek. İçimiz bir yandan buruk, bir yandan sevinç içerisinde bu davanın kurucusu mimarı uzun adamı, Cumhurbaşkanlığı’na uğurlamanın hüznüyle dolu. Bir yandan da milletin adamını Cumhurun başına yollamanın sevincini yaşamaktayız. Bu seçim kampanyası döneminde Muğla’yı, Muğlalıları unutturmayarak bizlerin arasında olması bizlere gurur ve onur kaynağı olmaktadır. Biz Ak gönüllüler de veda ve vefa mitinginde kendisine yakışır yakışır bir şekilde Cumhurbaşkanlığı’na uğurlayacağız. Tüm halkımızı bugün eski garaj alanındaki mitingimize Başbakanımızı Cumhurbaşkanlığı’na uğurlamaya davet ediyorum” diye konuştu.

12 yılda 8 milyarlık yatırım 

Bugün gerçekleşecek miting ile ilgili olarak AK Parti Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı İhsan Şener tarafından bir basın açıklaması yayınlandı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla’yı ‘Efeler’in şehri, yiğitlerin şehir ve kahramanların şehri’ diye tarif ettiği belirtilen açıklamada Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Erdoğan’ın bu sevgiyle ulaştırma, haberleşme, eğitim, sağlık, adalet, orman ve su işleri, enerji, çevre, TOKİ, tarım ve hayvancılık, spor, turizm, vakıflar, teknoloji, KÖYDES, spor, üniversite ve birçok alanda 8 milyar liranın üzerinde yatırım ve desteğin 12 yılda gerçekleştirildiği kaydedildi.

Açıklamada Türkiye’nin 6. büyük barajı olan ve Ege’nin GAP’ı olarak adlandırılan Dalaman Akköprü Barajı ve Hes’in hizmete girmesi ile sulama, elektrik üretiminin yanında turistik tesis, yerleşim yerlerinin taşkın ve sellere karşı koruma altına alındığına dikkati çekildi.

Cumhuriyet tarihinde 79 yılda yapılan derslik sayısının 7 katının 12 yılda gerçekleştirildiği ifade edilen açıklamada Muğla’da eğitim alanında 7 bin 300 derslik açıldığı bildirildi. Ak Parti iktidarı döneminde Muğla Üniversitesine de büyük yatırımların yapıldığı belirtilen açıklamada 6 fakülte, 1 yüksekokul, 2 enstitü, 2 meslek yüksekokulu, 4 araştırma ve uygulama merkezi ile öğrenci sayısının 30 bine ulaştığına dikkat çekildi.

Açıklamada 79 yılda yapılan duble yolun 3 katının 12 yılda yapıldığı, toplam bölünmüş yol mesafesinin 276 kilometreye çıkarıldığı ve Muğla’yı diğer illere, ilçelere bağlayan karayolu ağının 949 kilometreye ulaştığı kaydedildi. Tarihimizde bir ilkin 10 Ağustos’ tarihinde yaşanacağını ifade edilen açıklamada, milletin ‘Hak’tan, ‘Halktan’ yana bir Cumhurbaşkanı istediğini belirterek bu ismin ‘Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dır ifadeleri dikkat çekti.

 

 

 

Eski Garaj’da miting düzenleyecek

Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün hava yolu ile saat 17.30’da Muğla’da olacak. Muğla’ya gelecek olan Erdoğan Büyükşehir kapsamında ismi değişen il merkezi Menteşe İlçesi’nde vatandaşlara seslenecek. Eski garaj alanında vatandaşlara seslenecek olan Erdoğan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Muğla’dan destek isteyecek.

 

Geniş güvenlik önlemleri alındı

Başbakan ve Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Muğla’da gerçekleştireceği miting öncesi Menteşe’de geniş güvenlik önlemleri alındı. Muğla İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada bugün trafiğe kapalı cadde ve sokaklar kamuoyuna duyuruldu.

Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın il merkezinde (Eski garaj olarak tabir edilen yerde) yapacakları açık hava toplantısı nedeniyle şehrimizin; Cumhuriyet Meydanı ve Cumhuriyet Meydanına çıkan yollar, Şehit Özden Aşınmaz, Recai Güreli, Emek, Mehmet Polatoğlu, Hasan Ercan ve Baki Ünlü caddeleri (gerekmesi halinde kısmen, aralıklı olarak) Zübeyde Hanım Caddesi, Özer Türk Caddesi, Ethem Serim, Kürkütçü ve Avcılar sokaklarında ise gün boyu park ve araçla seyir yasağının getirilmesi, 5442 Sayılı İl İdaresi Kanununun, 11. Maddesi uyarınca uygun görülmüştür.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Erdal Akgül 06 Ağustos 2014 / 21:16

Yalan konuşan bir boşbakan