112 motorize, yeni kıyafetlerini tanıttı

Bu haber 05 Eylül 2014 - 0:02 'de eklendi ve 1.233 kez görüntülendi.

1122Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turunda sağlık güvenliğini sağlayan Muğla 112 Acil Servis motorize ekibi yeni kıyafetlerini tanıttı. İl genelindeki bütün motorize ekip Yeşil rengin yoğun olduğu kıyafetlere geçerken amaç ise görünürlüğü arttırmak.

Cem Durna

Cumhurbaşkanlığı Bisiklet turunda sağlık güvenliğini sağlayan Muğla 112 Acil Servis motorize ekibi yeni kıyafetlerini tanıttı. İl genelindeki bütün motorize ekip Yeşil rengin yoğun olduğu kıyafetlere geçerken amaç ise görünürlüğü arttırmak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Muğla Sağlık İl Müdürü Cihan Tekin, vakaya daha hızlı ulaşmak için motorize ekiplerin oluşturulduğunu ancak vakalara ulaşırken ekibinde güvenliğini sağlamayı hedefledikleri düşündüğünü söyledi. ATV, skoter ve motosikletlerle dar sokaklara hızlı bir şekilde aşarak vakaya ulaştıklarını belirten Tekin, “Türkiye’de en fazla araç çeşitliliğine sahip illerden birisiyiz. Bodrum ve Marmaris’te iki adet büyük motorumuz, Bodrum’da dar sokaklara girebilmek için 2 adet scooter bulunuyor. Marmaris ve Fethiye Ölüdenizde sahilde hizmet vermek üzere ATV ambulansımız ve dalyan kanalında Zodyak botumuz bulunuyor. Turizm bölgesi olmamız dolayısı ile kıyafetlerimize bir standart getirdik. Özellikle motor kazalarında ciddi yaralanmalar ve ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Hem vatandaşlarımıza daha hızlı ulaşmak, aynı zamanda ekibimizin de can güvenliğini koruma amacıyla böyle bir uygulamaya geçtik” dedi.

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.