107 yaşında hayatını kaybetti

Bu haber 06 Nisan 2014 - 19:47 'de eklendi ve 844 kez görüntülendi.

107yasinda6516515Atatürk’ün son tanığı Fatma Ural 107 yaşında hayatını kaybetti
Haber Merkezi
Muğla’nın en yaşlı fertleri arasında yer alan ve Atatürk’ün de son tanıklarından Datça’da yaşayan 107 yaşındaki Fatma Ural hayatını kaybetti.
1907 yılında Datça’da doğan ve beş kuşak aileyi bir arada tutan (Fettah nine) adıyla bilinen Fatma Ural geçtiğimiz gece 107 yaşında hayata veda etti. Atatürk dönemini yaşayan, Datça’da ilk defa ipekböceği yetiştirerek kilim tezgahında ilk ipek kilim ve ipek bürümcük yapan kişi olarak tanınan Fatma Ural’ın ölümü Datça’da yaşayanları üzdü. 100 yaşında kadar doktora gitmeyen ve iki yıl öncesine kadar iğne oyası yapan Fatma ninenin geçen hafta grip rahatsızlığı nedeniyle Datça Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı öğrenildi.
Bir haftadır Datça Devlet Hastanesi’nde tedavi gören asırlık Fatma ninenin gece yarısı hayata gözlerini yumdu.
Beş kuşak aileyi bir arada tutan torununun torununun çocuğunu gören Fatma nine kalabalık bir topluluk tarafından Datça İskele Mahallesi Fatih camiinde kılınan öğle namazının ardından İskele Mahallesi mezarlığında toprağa verildi.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
MÜŞTEBA KARAMANOĞLU 07 Nisan 2014 / 13:57

MERHUMEYE ALLAH TAN RAHMET EŞ DOST TANIDIK AKRABALARINA BAŞ SAĞLIĞI VE SABIRLAR DİLERİM.DATÇA YARIMADASININ DOĞAL VE COĞRAFI KISMETININ YAĞDIĞI OKSIJEN BOLLUĞU BAHAR HAVASINDA GEÇEN KIŞ DÖNEMI KASIM AYINDA TARLASINDA HASAT MEYVE SEBZE VEREN NADIDE YERLERDENDİR. ŞUBAT SONU MART AYINDA BADEM ÇAĞLASI İLE ÜLKEMİZİN NADİDE BİR BÖLGESİDİR.DOĞAYA VERDİĞİNİ İNSAN ÖMRÜNÜ UZATMASI İLE 107 YAŞINA ULASIP DÜNYANIN EN GÜZEL YÖRESINDE YAŞAMAYA NASİP OLMUŞ NINEMIZI BIR DAHA RAHMET LE MINNETLE ŞÜKRANLA HÜRMETLE YADEDİYORUM .MÜŞTEBA KARAMANOĞLU.