100. yıl projesi için 300 bin TL ödenek

Bu haber 04 Şubat 2013 - 21:24 'de eklendi ve 1.117 kez görüntülendi.

ilgenel45876Muğla’nın kuruluşunun 100. Yılı nedeniyle Muğla İl Özel İdare Müdürlüğü’nden 300 bin TL ödenek tahsisi istendi. Vali Fatih Şahin tarafından İl Genel Meclisi Başkanlığı’na gönderilen yazı, Plan ve Bütçe komisyonu ile Turizm komisyonuna havale edildi.
Haber Merkezi
Muğla’nın 100. Kuruluş yıldönümü için çalışmalar sürerken, hazırlanacak projeler için ayrılan 300 bin TL’lik ödeneğin Muğla Hizmet Vakfı’na aktarılması için İl Genel Meclisi’ne gönderilen yazı, Plan ve Bütçe Komisyonu ile Turizm Komisyonuna havale edildi.
Vali Fatih Şahin imzası ile İl Genel Meclisi’ne gönderilen yazıda, “Muğla’nın kuruluşunun 100. Yılı münasebetiyle, Muğla ve ilçelerini tek çatı altında toplayarak bir destinasyon oluşturmak, bu oluşumun yanı sıra, yaratılan destinasyonun insanların zihninde akla gelen ilk beş şehirden biri olarak konumlamak ve kente ölçülebilir ekonomik, sosyal ve kültürel değerler katmak amacıyla 100. Yıl projesi gerçekleştirilecektir. 100. Yıl projesi ile ilgili 2013 Mali Yılı bütçesinde söz konusu proje için ayrılan ödeneğin, düzenlenecek protokol ile Muğla’ya Hizmet Vakfı’na aktarılması” denildi.
İl Genel Meclis Başkanı Cemal Gürpınar Vali Fatih Şahin tarafından İl Genel Meclisi’ne gönderilen yazının gereği için Plan ve Bütçe Komisyonu ile turizm Komisyonuna havale etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.