10 Ocak ‘Çalışan Gazeteciler Günü’

Bu haber 12 Ocak 2015 - 0:29 'de eklendi ve 816 kez görüntülendi.

gazetecilergunuuuuMuğla’da 21 Şubat 1977 yılında kurulan ve yayın hayatına 38 yıldır kesintisiz olarak devam eden Hamle Medya Grubu 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde ziyaretçi akınına uğradı. Siyasi partilerin İl ve İlçe Başkanları, Kadın Kolları Üyeleri ve Gençlik Kolları başkanlarının yanı sıra Sivil Toplum örgütlerinin temsilcileri Hamle Gazetesi çalışanları ve Hamle Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu bir araya geldiler.
Kadir Tamer
Gününde Muğla’da bulunan siyasi partilerin İl ve İlçe Başkanları temsilcileri İl ve İlçe Başkanları, Kadın Kolları Üyeleri ve Gençlik Kolları başkanlarının yanı sıra Sivil Toplum örgütlerinin temsilcileri Hamle Gazetesi’ni 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde yalnız bırakmadı.
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Hamle Medya Grubu’na ilk ziyareti Kızılay Muğla Şubesi gerçekleştirdi. Kızılay’ın Muğla Şube Denetçisi İsmail Fidan ve ekibi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Hamle Gazetesi’ni ziyaret etti. Hamle Gazetesi Hamle Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu’nun, Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Kızılay Muğla Şube Denetçisi İsmail Fidan, kışın kan bağışı konusunda halka ulaşabilmek için basına çok ihtiyaçları olduğunu söyledi. Fidan konuşmasında; “Kızılay kurulduğu ilk günden bu yana her zaman halkın, ihtiyaç sahiplerinin yanında olmuştur. Gazeteciler ve medya da daima halkın sesi, gözü, kulağı olmuştur. Bu nedenle Kızılay Muğla Şube yönetimi olarak siz değerli basın temsilcilerinden bir ricamız var. Halkımız, soğuk kış şartları nedeniyle kan bağışı yapmıyorlar. Fakat bizim kana yine kendileri için ihtiyacımız var. Hepimizin her an kana ihtiyaç duyma olasılığı var. Bu nedenle sizler aracılığıyla insanları kan bağışı yapamaya davet ediyoruz” dedi.
Kan bağışının hayati önem taşıdığını insanlara anlatmak için destek isteyen İsmail Fidan, kurban bağışları konusunda da çağrıda bulundu. Fidan; ” Kurban bayramında bize ne kadar çok bağış gelirse bizde ihtiyacı olan vatandaşlarımıza o kadar çok ulaşabiliriz. Geçtiğimiz kurban bayramı yapılan 15 bağış sonucunda 317 kutu kavurma ile ihtiyaç sahiplerine ulaştık. Bu rakamın bu sene daha fazla olmasını diliyor ve bu konuda medyanın gücüyle bize destek olmanızı diliyoruz” diye konuştu.
İkinci ziyaret CHP’den
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, CHP Kadın Kolları yönetimi ile partililer Hamle Medya Grubu’nu ziyaret ettiler. Ziyarette konuşan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, “Muğla’da çalışana gazeteye emek veren, gece gündüz matbaalarda çalışarak bize haber ulaştıran, çalışan, çalıştırılmayan ve kalemi kırık gazetecilerimizin bu anlamlı gününü kutluyoruz. Hamle Gazetesi her anlamda Muğla’ya hizmet veren, tarafsız bir yayın kuruluşudur. Bu nedenle tüm gazete çalışanlarını yürekten kutluyorum, sağlıklı bir yıl diliyorum. Umarım bundan sonra da aynı tarafsızlıkları genel seçimlerde de koruyarak devam ederler. Ülkemiz de daha demokratik ve özgür olarak yeni bir sürece adım atar” dedi.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ise, “Sizler çok zor şartlarda gece gündüz demeden çalışıyorsunuz. Bende emekçi bir başkan olarak siz emekçi kardeşlerimin bu güzel gününü kutluyorum. Hepinize emeklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Ak Parti’den ziyaret
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününde Muğla AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, Menteşe İlçe Başkanı Erdoğan Ünal, AKP Kadın Kolları Başkanı Armağan Erol ile parti yönetimi Hamle Medya Grubunu ziyaret eden isimler arasında yer aldı.
Ziyarette konuşan Muğla AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk, “Türkiye’de gazetecilerin çalışma şartları hep sorgulanmıştır. Son dönemde özgür gündem yazarının öldürülmesiyle bu konu yine gündeme geldi. Sanki fikir beyan ettikleri için hapse atılmış gazeteciler varmış gibi bir izlenim yaratılıyor. Benim bildiğim kadarıyla gazetecilik yapan ve bu nedenle hapiste olan bir gazetece bulunmamaktadır” dedi. Sanki medyanın üzerinde bir baskı varmış imajı yaratılmaya çalışıldığını öne süren Öztürk bu durumdan rahatsızlık duyduğunu da belirtti. Türkiye’de özellikle ulusal basının özgür olduğunu belirten Nihat Öztürk, “Sanılanın aksine basın gayet özgürdür. Medya organlarının istedikleri şekilde olumlu ve ya olumsuz hükümet ve Cumhurbaşkanı hakkında bazen iftiraya kaçsa da yazılar yazabiliyor, haber yapabiliyor olması AK Parti İl Başkanı olarak beni mutlu ediyor” dedi.
10 Ocak Gazeteciler Günü’nde gerçekleşen ziyaretlerden büyük bir mutluluk duyduğunu kaydeden Hamle Medya Yönetim Kurulu Başkanı Hayati Nizamoğlu, “Bizim için önemli olan bir günde beni ve arkadaşlarımı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum. Gazetecilik çok emek isteyen, bazen çok büyük alkış alırken, bazen büyük haksızlıklara uğrayan bir meslek dalıdır. Kamu hizmetidir. Gazetecilerin emeğinin karşılığının maddi bir değeri olamaz. Fikirlerini ileri sürerler, yargılanırlar, cinayetlere kurban giderler ve birçok olumsuzluğa maruz kalırlar. Ama Ben Türkiye basının sağlam bir şeklide geleceğe uzandığına inanıyorum. Hamle Gazetesi olarak her zaman tarafsız ve bütün görüşlere yer veren bir mecrayız. Söz konusu Muğla olduğunda akan sular durur. Bizler her zaman görevimizi layıkıyla yerine getirmeye devam edeceğiz. Muğla için en iyisini hayal edip uygulayacağız” diye konuştu.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.