1 Nisan şakası gibi

Bu haber 02 Nisan 2015 - 0:07 'de eklendi ve 1.470 kez görüntülendi.

NİSDANNNDüğerek Mahallesi sakinlerinden Sergün Dik, 15 yıl mücadele etti, ama Fuat Ardıç Caddesi’nde yol düzenlemesi yapılmasını sağlayamadı. 30 Mart yerel seçimlerinde yolun yapımı için söz aldığını belirten Dik, yine sonuç alamayınca caddeye 1 Nisan Şakası gibi pankart astı. 15 yıl derdini İstanbul lehçesi ile anlatamayan Dik, Muğla şivesi ile açıklama yaptı. “Bakam bakam derdimize böle annıyan olcek mi?” dedi.

İlkay Yıldız

Düğerek Mahallesi sakinlerinden Sergün Dik, 15 yıl mücadele etti, ama Fuat Ardıç Caddesi’nde yol düzenlemesi yapılmasını sağlayamadı. 30 Mart yerel seçimlerinde yolun yapımı için söz aldığını belirten Dik, yine sonuç alamayınca caddeye 1 Nisan Şakası gibi bir pankart astı. Pankartın zabıta tarafından indirilmesi üzerine de “Osun vasın, bi da yapdırın asarın.” dedi.

Menteşe ilçesi Düğerek Mahallesi Fuat Ardıç Caddesi’nde yaşayan mahalle sakinlerinin yolda düzenleme beklentisi devam ediyor. Bu konuda mahalle sakinleri adına kamuoyu yaratmaya çalışan Sergün Dik, yerel yönetimlerin bir yılının dolduğu gün Fuat Ardıç Caddesi’ne pankart astı. Üzerinde “30 Mart geldi çattı. Verilen vaatler, sözler nerede kaldı? 16. yıl oldu, niye yapılmadı? 56 hane,86 kişi mağdur durumda. Herkese sevgilerimle. Sergün Dik.” yazılı pankart bulunduğu yerde bir gün kalabildi.

Zabıta indirdi

Pankartın Zabıta tarafından indirildiğini belirten Sergün Dik, “Aşam asdım, sabalan galdırdıla. Bi yolu yapdıramadım. Bu sefer evimizin balkonuna ascen. Görem bakam, bahçe naha gircekle. Şart osun gavga çıka.” ifadesinde bulundu.

Yolun yapımı ile ilgili neredeyse 15 yıl mücadele verdiğini ve en son Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e 4 kere yolun fotoğraflarını çekip verdiğini ve gereğinin yapılmasını istediğini belirten Dik şunları söyledi:
“Ben bıktım gari. Unna bıkmadıla. Bu yolda kaç keri de kaza oldu. 22 yaşında bi genci de gaybettik. Bi gişi de arebe gaydırıp canından oldu. Yolun yapımı için bir iki dene daha ölen mi olması yazım annemedik. Ben bu cadde üsdünde oturan 86 kişi adına soruyon, suçumuz ne bizim? Borası neden yapılmeyoru? Yetgilileden bi daha rica ediyon. Bu yol yapılsın gari. Habarları osun, pankart siparişini vedim. Gine ascen. İsan kmendi köyünü böle ede mi? Mısmıtıl ortuda galıvedik biz.”

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI
Müşteba KARAMANOĞLU 02 Nisan 2015 / 00:25

NAHASIN BAKEN AKİDEŞ ,ÇOK GIZIPBATISIN NAHA EDİVEMEMİŞLE BU CAVUR ADAMLA BELDECİLE HEÇMİ BAKIVEMEDİLE YOLA HİNDİ BAKIVE BEN SENE NE DECEM ..

BAŞBEKENLİK DE BİMER DE Bİ YERVA ENTERNET ÜZERİNDEN ŞEHERENİZDEKİ TÜM PROPELEMLERE URAYA YAZVE BİYON EYE URASIDA OLUVEMEZSE BIDE ÇIMURBAŞKANLI DERTLENE BAKEN BİR YAZI GÖNDERİVE EYE URADANDA CEVUP GELEMEZSEDE U ZAMAN TBMM .DİLEKÇE GOMİSYONU VA BİYONDA URAYA YAZEVE ..
HİNDİ BAKIVE BUYON DA BENDE NELE VAR YAPILECEK YAZIPDURUNDA HEÇ BAKMEYOLA HELE BİDE MOĞLA GARABAĞLAR HACIABBAS KÖPÜRÜSÜ ÖZERİ VA GOCA DUVAR YIGIKIGİDE GİMSENİN HABARUNDA DELL. GENDİLERİ GALIVERİDE ALTINDA MISMITIL GÖÇÜVESİN BUYON ..
BIDEN BAKVEREN YOG NAHAL OLUVECEK BİLMEBDURUN SEN EYİ BİŞE EDİVEMİŞŞİN HINDIDEMİ GELİVEMEDİLE YAPMEYOLAMI YOL BAGIMLARINI .
AHA BONLA REYİ ALINCE GADAN SONE BAMEYOLA İNSANA MAHGEME DOVARI GİBİ OLUVEYOLA SEN UNLAN GÜLÜBATINA BAKIMA MAHGEMEDE OTURUPDURULADA ONUN GİİB OLUVERIPDURULA ALLAH SABIRKLAR VSESİN HEDE GALIVE SALCENNEN ENŞALLAH BAKIVERILEDE SENDE IRAHAT EDİVESİN NOLÇEK BU ÖLÜMLÜ DÜNYADA ÇALŞŞIVESELERE GARIK BİYON GELMEÇEKLEMİ BUYUNDA SÇİLMGE NAPALIM BÖLE OLUVEMİŞ GARİK .

HEDE SENDE HOŞCEKALIVE ALLAH GOLEYLILE VESİN …OLUVERİ BAKEN BİYON …
SELAMLA